Superbēbītes Odetas māmiņa Kristīne: Mūsu gads bijis piepildīts ar dažādām emocijām

Superbēbītes Odetas māmiņa Kristīne: Mūsu gads bijis piepildīts ar dažādām emocijām

15. Feb 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šodien Māmiņu Kluba Superbēbīte Odeta svin savu 1. dzimšanas dienu.  Daudz laimes, mazulīt!

Superbēbītes māmiņa Kristīne atzīst, ka pirmais gads paskrējis ļoti ātri, jo tas bijis piepildīts ar dažādām emocijām un jaunumiem. “Neskatoties uz to, ka gads pagājis vairāk mājas apstākļos, ikdiena bija aizraujoša, ar jauniem iepazītiem cilvēkiem, neskatoties uz ierobežotajām pārvietošanās iespējām. Gads bijis bagātīgs,” teic Kristīne. Viņai piekrīt arī Superbēbītes tētis Edijs, sakot, ka ar bērna ienākšanu viss notiek divreiz ātrāk: “Ir divreiz ātrāk jādomā. Ļoti daudz jādomā uz priekšu.” Kristīne piemetina, ka sākotnēji, Odetai piedzimstot, Edijs bijis nedaudz atslābis, kas viņu pat nedaudz kaitinājis, taču laikam ejot viņa sapratusi, ka Edijs ļoti ātri mācās, savu lēno un mierīgo tempu lietās, kurās tas nepieciešams, padarot ašāku. “Tagad man pat vairs nav kur piesieties” smejas Kristīne, sakot, ka Edijs ir lieliski adaptējies un prot domāt trīs soļus uz priekšu, jo ar bērniem dzīve ir savādāka.

Atceroties Odetas piedzimšanu, Kristīne stāsta, ka ik gadu ap šo laiku atceras Gustavu dzimšanu, taču gadu no gada sajūtas nedaudz pazūd un blāvākas kļūst arī detaļas. Tas pats notiekot arī ar Odetas piedzimšanu, tāpēc Kristīne priecājas, ka pierakstījusi meitiņas dzimšanas stāstu, kas sācies ar samērā banālu salikumu – torti Cielaviņa un ananāsu. Viņa min, ka, iespējams, pie atmiņu izplēnēšanas varētu būt vainojami hormoni, kas liek aizmirst dzemdībās piedzīvotās sāpes un visu negatīvo, lai sievietei arī nākotnē būtu motivācija laist pasaulē bērnus.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT

Mainās attiecības

Kristīne ir divu bērnu māmiņa. Vecāko bērnu, dēlu Gustavu, viņa pirmos divus gadus audzinājusi viena, tā pierodot pie ģimenes modeļa, kurā ietilpst tikai viņa, dēls un arī oma, kura vajadzības gadījumā pieslēdzas ar palīdzību. Pēc tam, kad viņas dzīvē ienācis Edijs, abi apprecējušies, Kristīne sapratusi, ka ir nepieciešamība adaptēties jaunajai situācijai, rēķināties ar otru un piebremzēt ar savu egoismu. “Kad piedzima Odeta, ģimenē vajadzēja iegrimt vēl vairāk,” saka viņa. 

Pirmais posms pēc Odetas piedzimšanas bijis stresaināks, ko, pēc Kristīnes domām, izjutis arī Edijs, taču nu Superbēbītes māmiņa uzskata, ka ar sākotnējo stresu tikusi galā, jo viņai atliek arī laiks pašai savām nodarbēm. “Jāsaka, ka attiecības ir palikušas labākas, kvalitatīvākas, esmu iepazinusi otru labāk,” par attiecībām ar Ediju runā Kristīne.

“Mūsu attiecības tiešām ir harmoniskas, jo Edijs māk iziet no istabas, kad vajag, jo ir mirkļi, kad man uznāk drūmuma epizodes, kad ir nogurums, es neesmu gulējusi, vēl sakrājušies daudzi darbi un šķiet, ka neko nepaspēju,” secina Kristīne, sakot, ka brīdī, kad viss iepriekšminētais sakrājas, ir labi, ja otrs cilvēks ir mierīgs, māk nodzēst uguni. “Tad ir daudz vieglāk dzīvot un visu sakārtot,” teic viņa.

Vērtības, kuras ieaudzināt bērnos

Vaicājot par vērtībām, kuras vēlētos ieaudzināt savos bērnos, Edijs ir praktisks, minot, ka svarīgi būtu, lai bērni spētu adaptēties: “Mūsdienās tas vajadzīgs visvairāk, jo tehnoloģijas, dažādi notikumi mainās bieži. Mūsdienu cilvēkam jābūt kā hameleonam.” Viņš piemetina, ka ne mazāk svarīgi būtu arī tas, lai bērniem būtu vēlme un patika mācīties, jo iegūt jaunas zināšanas ir neatsverami, tāpat arī būtiska ir mīlestība pret tuvākajiem un prasme uzticēties. Ediju papildina Kristīne, sakot, ka ļoti svarīgs ir arī godīgums, atklātība un iecietība pret otru. “Man pašai dažkārt izpaliek empātija, tāpēc es gribētu, lai bērniem būtu spēja klausīties otrā cilvēkā, saprast viņu,” par vērtībām, kuras vēlētos ieaudzināt bērnos, saka Kristīne.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT