Sievietes emocionālās un fiziskās labsajūtas instrumenti: Sāc ar vienu ieradumu

26. Jan 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Klubā uzsākam jaunu rubriku, kuru veltīsim sievietes fiziskajai un emocionālajai labsajūtai!

Nav noslēpums, ka tieši uz māmiņu pleciem ikdienā gulstas milzīga slodze, tomēr atcerēsimies, ka neesam tikai mammas. Kā parūpēties par sevi? Jaunajā rubrikā iepazīsim dažādus instrumentus mīlestībai un rūpēm par sevi, kā arī satiksimies ar interesantām sievietēm.

Šajā reizē iepazīstinām jūs ar divu bērnu māmiņu, aktīva dzīvesveida entuziasti Daci Alpu, kura atzīst, ka arī skriešana var būt lielisks emocionālās labsajūtas instruments. Ja savulaik interese par skriešanu pie Daces atgriezusies epizodiski, tad šobrīd tā ir uz palikšanu. “Vingrošana man ir neatņemama dienas sastāvdaļa jau no brīža, kad piedzima pirmais bērniņš,” saka Dace. 

Viņa atgādina, ka Pasaules Veselības Organizācija rekomendē nedēļā aktīvi kustēties vismaz 150 minūtes. Dace mudina: “Sāc ar pastaigām vai skriešanu. Izvēlies to, kas tev patīk vislabāk, nepārspīlējot ar neskaitāmām aktivitātēm. Sāc ar vienu lietu!” Pēc tam, kad viens ieradums jau ir kļuvis par ikdienas rutīnu, pievieno tam vēl vienu ieradumu.

Aktīvs dzīvesveids:

  • Uzlabo koncentrēšanās spējas;
  • Uzlabo ilgtermiņa atmiņu;
  • Padara mūs par emocionāli labākiem cilvēkiem.

Nereti aizbildināmies, ka ikdienā nesanāk atlicināt pietiekami daudz laika, lai būtu fiziski aktīvas, taču Dace Alpa uzsver, ka nav nepieciešams vienu reizi nedēļā uztaisīt stundu garu smagu treniņu, pēc kura paģībsti. Tā vietā labāk esi aktīva vismaz 10 minūtes, taču katru dienu, kas jau būs labs sākums!

Tu esi svarīga! Tava labsajūta ir visa pamats! Laimīga mamma ir laimīga ģimene!