Rihards Lepers: Es gribēju meitiņu kā pirmo

Rihards Lepers: Es gribēju meitiņu kā pirmo

18. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svētdien, Tēvu dienā, Māmiņu Kluba TV raidījuma lielajā intervijā tikāmies ar aktieri Rihardu Leperu un viņa sievu Kristu Paulu, lai runātu par sajūtām vecāku lomā, kā arī sportiskajiem hobijiem.

Dzīvot pie jūras

Rihards kopā ar Kristu Paulu pie jūras pavada ne pirmo vasaru. Kā atzīst Rihards, teju puse viņa mūža pagājusi pie jūras, taču ar ūdens sporta veidiem viņš sācis aizrauties no aptuveni 2015.gada. Reperu pārim sakrīt interese par ūdens sportu. “Dzīvojot pie jūtas, arī atpūsties braucam pie jūras. Tas mums ir hobijs. Dzīvojam teltīs pie kāpām, bez elektrības, siltā ūdens un citām ekstrām, bet tā ir lieliska kopā būšana, domubiedri,” teic viņš.

Lai gan viņiem pašiem šāda atpūta sagādā baudu, Rihards ir ievērojis, ka ir bērni, kurus daba uzreiz nesaista, un viņi negrib atrasties teltī vai guļammaisā. “Priecāsimies, ja arī mūsu bērnam tas sagādās prieku, jo tā noteikti pavadīsim daudz laika kopā,” stāsta mazās Odrijas tētis.

Nevajag liegt, vajag iesaistīt

Līdz ar meitiņas piedzimšanu, varētu domāt, ka mainījusies arī Leperu ikdiena, taču Krista Paula uzsver, ka svarīgi ir pielāgoties mazā bērna vajadzībām, taču turpināt darīt to, kas pašiem patīk. “Ņem bērnu līdzi, jo visu var darīt trijatā! Neko nevajag liegt, vajag iesaistīt,” ir pārliecināta Krista Paula. Viņas teiktajam pievienojas Rihards, sakot, ka pēc bērna piedzimšanas nekas nemainās, jo dzīve iet uz priekšu. “Virziens un došanās uz priekš neapstājas, vien tiek kaut kas pakārtots un salikts tā, lai būtu daudz foršāk un bērns redzētu vairāk, jo ļoti svarīgi arī pirmajos mēnešos aizbraukt pie dabas,” teic jaunais tētis. Mazā Odrija Lepere šovasar vēl nenakšņoja teltī, taču pa dienu bija kopā ar sērfotājiem, vēroja, kā spēlējas citi bērni, jo Leperu pāris ir pārliecināts, ka ir svarīgi arī šajā bērna vecumā pamainīt vidi, ļaut bērnam sadzirdēt dažādas skaņas un sajust atsmosfēru.

Laiks ar meitu

Rihards stāsta, ka vēlējies lai pirmais bērns būtu meita. Tas tāpēc, ka viņš pats ir redzējis gan dēlu, gan meitu attiecības ar tēviem, un novērojis, ka dēli 16 gadu vecumā retāk iet samīļot savus tētus. “Esmu ievērojis, ka jūs [meitas] savus tēvus lutiniet vairāk nekā to dara dēli,” saka Rihards.

“Es par Rihardu zināju, ka viņš būs lielisks tētis, bet es biju pārsteigta, cik ļoti ātri viņš aprada ar Odriju, un cik labs kontakts viņiem izveidojās,” atklāj Krista Paula.

Runājot par laiku kopā ar meitu, Rihards stāsta, ka brīžos, kad paliek ar Odriju divatā, tas ir viņu spēlēšanās laiks, kurā viņš izpaužas pēc pilnas programmas sākot no pasakām, beidzot ar koncertiem, un viņš labprāt gaida momentu, kad varēs ar meitu spēlēties leļļu mājās.

SKATIES VISU INTERVIJU ŠEIT