Pastaiga mežā+ iepazīt vēsturi= Ziemassvētku kauju muzejs

Pastaiga mežā+ iepazīt vēsturi= Ziemassvētku kauju muzejs

17. May 2016, 14:13 Cielavinna Cielavinna

Ziemassvētku kauju muzejs ir muzejs, kurš spēj aizraut gan mazo, gan lielo tā apmeklētāju. Muzejs, kurš apvieno lietderīgo ar patīkamo, proti iepazīt mūsu vēsturi un otrs, pastaiga svaigā gaisā un iespēja ieelpot meža burvību. Muzejs, kurā var iepazīt to, cik labi bija mūsu tā laika karavīri, kāda viņiem bija dzīve kaujas laukā un kā viņi sargāja mūsu zemi no vācu iebrucējiem.

Muzejs ir izvietots vēsturiskā teritorijā, kur aptuveni 100 gadus atpakaļ norisnājās kaujas, kuras tika nodēvētas par Ziemassvētku kaujām, līdz ar to muzejs tika nodēvēts par godu šai vēsturiskajām kaujām.

Nedaudz par to, kas tad īsti bija Ziemassvētku kaujas. Ziemassvētku kaujas jeb Jelgavas operācija bija liela, bet pavirši plānota Krievijas impērijas 12. armijas uzbrukuma operācija Pirmā pasaules kara laikā ar mērķi ieņemt Jelgavu, kas notika laikā no 1917. gada 5. janvāra līdz 11. janvārim. Kaujas notika purvainā apvidū starp Babītes ezeru un Olaini, kuru dēvēja par Tīreļa purvu. Uzbrukumam Babītes ezera dienvidos norīkoja VI Sibīrijas strēlnieku korpusu ar abām latviešu strēlnieku brigādēm. Krievijas pusē kaujās piedalījās aptuveni 40 000 karavīru, bet Vācijas pusē ap 25 000 karavīru.Reizēm no Ziemassvētku kaujām tiek izdalītas Janvāra kaujas no 1917. gada 23. janvāra līdz 31. janvārim, kuru laikā Vācijas karaspēks ar daļējām sekmēm mēģināja atgūt zaudētās pozīcijas.

Muzejs ir izclils vēsturisks atgādinājums par šīm kaujām, kas tur norisinājās.