Parc d'Isle Senkantēnā (Saint-Quentin) Francijā

Parc d'Isle Senkantēnā (Saint-Quentin) Francijā

31. Jul 2023, 11:09 Klintasmamma Klintasmamma

Mēs ar ģimeni ļoti atlikām braucienu uz Franciju gan tāpēc, ka ļoti vēlējāmies, lai abi bērni to atcerētos, gan arī tāpēc, ka ticam, ka Franciju ir jābauda vairākas nedēļas, braukājot pa mazajiem ciematiem, ne tikai izskrienot cauri lielākajām pilsētām. Nenosodu tos, kas izvēlas atšķirīgu ceļošanu, bet mēs tā neprotam un arī negribam.

Šaubos, ka man pietiks enerģijas un laika, lai uzrakstītu par visu, ko redzējām, jo Parīze vien būtu vairāku ierakstu vērta, taču par to informācijas un reklāmas netrūkst gan dažādās Facebook grupās, gan ceļojuma forumos, tāpēc vēlējos padalīties ar kādu parku nelielā pilsētiņā Senkantēnā (Saint-Quentin), ko noteikti ieteiktu iekļaut apskates vietu sarakstā, ja ceļojat pa Franciju ar auto. Tā atrodas vien 2 stundu braucienā no Parīzes, bet ir fantastiski skaista pilsēta ar burvīgu baziliku, centrālo laukumu un fantastiski skaistu apbūvi, taču šoreiz pastāstīšu par parku. 

Parc d'Isle pēc google tulkotāja domām ir salas parks, tāpēc atļaušos ticēt, tā tad to arī saukšu.

To varētu iedalīt divās daļās, kur sākumā ir liels parks ar dažādām atrakcijām (karuseļi, lielās spēles, dažādi rotaļu laukumi, labirints, virvju trases, zaļā zona pinknikam, pūķu laišanām un fantastiskas dienas baudīšanai kopā ar ģimeni).

Otra daļa ir mazs zoo, kas godīgi sakot ir pārsteidzoši liels, ar vienu daļu, kas ir veltīta dzīvniekiem, ko mēs sastopam laukos, un otra - eksotiskākiem.

Un šeit var iet ciemos pie lemūriem. Sagaidot pie spec.vārtiņiem zaļo gaismu, var droši doties iekšā, un redzēt lemūrus pavisam tuvu.

Viņi ir ļoti draudzīgi, ziņkārīgi un labprāt pozē, taču derētu atcerēties, ka dzīvniekus nevajag aiztikt, barot vai mēģināt noķert. 

Ak, vēl ir arī pastaigu taka apkārt visai salai, lai katrs varētu izbaudīt skaisto dabu un putnu vīterošanu (un vērošanu, lai gan vērošanas punkts ir vēl zoo teritorijā). 

 

Mums tik ļoti patika, ka devāmies turp 2 dienas pēc kārtas! Un jā, ieeja parkā (iesk.zoo) ir par velti! Laika ziņā zoo vien var rēķināt uz vismaz 1,5h, bet jāatceras, ka bērni noteikti gribēs izbaudīt arī rotaļu laukumus, tāpēc drošāk rēķināt kādas 6 stundas, paķerot līdzi kādu gardumu. Uz vietas ir vairākas labierīcības, arī vietas, kur iegādāties kādu našķi!

Adrese: Avenue Leo Lagrange, 02100 Saint-Quentin City Bet navigācija viegli atrada arī parc d'Isle un Isle Aventure, kas ir atrakciju parks.

Ja vēlaties visu paspēt izbaudīt, tad iesaku pievērst uzmanību darba laikam, kas mainās atkarībā no gadalaika. No aprīļa līdz septembrim parks ir vaļā no 8-20, pārējā laikā 8-18, bet ar to noteikti pietiks:)

Es pievienoju daudz foto, lai katrs var gūt nelielu ieskatu, taču ņemiet vērā, ka visu nofotografēt nav iespējams, īpaši jau bērnu smieklus un sajūsmu!

P.S. Franču valodā zinu labi ja 2 vārdus, tos pašus visdrīzāk izrunāju nepareizi, taču tas noteikti netraucē parka baudīšanu, droši izmanto google translate un nekautrējies jautāt vietējiem, ja kaut kas nav skaidrs, jo visi labprāt palīdzēs un izskaidros, ja kaut kas nebūs saprotams.