Vai esat no tiem cilvēkiem, kas, ejot gulēt, nevar iemigt, jo ir pārāk karsts, vai pamostaties nakts vidū nosvīdis, lai gan nav vasaras vidus?
Svīšana naktī parasti nav iemesls bažām, lai gan ir gadījumi, kad tā norāda uz veselības problēmām. Patiesībā svīšana naktī ir ļoti izplatīta sievietēm menopauzes laikā, cilvēkiem ar hormonu disbalansu, cilvēkiem ar lieko svaru u.tml. Taču nereti gadās, ka mums pa nakti kļūst karsti dzīvesveida vai vides, kurā guļam, dēļ.
Mēģiniet izvairīties no svīšanu veicinošām vakara aktivitātēm, piemēram, no alkohola lietošanas vēlu vakarā, asu ēdienu ēšanas vakariņās vai vēlajās uzkodās, sportošanas pirms gulētiešanas un smēķēšanas.
Kā uzlabot gulēšanas vidi
1. Guliet vēsākā istabā. Atstājiet pa nakti atvērtu logu, ja iespējams, vai lietojiet ventilatoru vai kondicionieri. Ieteicamā gaisa temperatūra gulēšanai ir 18 līdz 21 °C.
2. Gulēšanai izvēlieties tikai tādu apģērbu, kas veidots no materiāla, kas nodrošina labu gaisa caurlaidību, piemēram, kokvilnu, linu, bambusu, Tencel audumu. Lai apģērbs būtu ērtāks, tam jābūt brīvam.
3. Iegādājieties matraci ar labu gaisa caurlaidību – vēlams tādu, kas izgatavots no vismaz viena atsperu slāņa, nodrošinot labāku gaisa cirkulāciju. Ja jums patīk putu matrači, tagad tiek piedāvātas Octaspring® putu atsperes, kas nodrošina 8x labāku gaisa caurlaidību kā Memory putas, nodrošinot lielisku gaisa cirkulāciju un atvēsinot matraci par 3 °C. Noteikti vērts pamēģināt.
Matraču pārvalkiem vajadzētu būt pēc taustes vēsiem un izgatavotiem no absorbējošiem materiāliem – viskoze u.tml. Lieliski papildinājumi ir arī bambuss, Tencel un citas temperatūru regulējošas mikrošķiedras. Papildus apstrāde, piemēram, HeiQ, palīdz regulēt temperatūru un darbojas abos virzienos (t.i. ja nepieciešams, arī sasilda).
4. Nomainiet gultasveļu pret tādu, kurai ir laba gaisa caurlaidība un kura pēc taustes šķiet vēsa, veidota no līdzīgiem materiāliem kā apģērbs gulēšanai.
5. Izvēlieties vieglākas segas, kas izgatavotas no gaisu caurlaidīgiem un mitrumu izvadošiem materiāliem. Pārliecinieties, ka arī to pildījums ir elpojošs un vēlams arī mazgājams, piemēram, Wellsleep mikrošķiedras. Citi lieliski materiāli ir, piemēram, vilna, Tencel, bambuss, lins, viskoze utt. Cilvēkiem, kas miega laikā pārlieku daudz svīst, šie materiāli palīdzēs uzturēt gultu sausu.
6. Izvēlieties spilvenu ar labu gaisa caurlaidību, īpaši, ja gulēšanas laikā jums svīst galva. Spilvenam nevajadzētu saglabāt karstumu, tam vajadzētu jūs tieši atvēsināt. Ir spilveni, kuros ir iestrādāts atvēsinošais gels, un ir arī tādi spilveni, kuri ir veidoti no atvēsinošiem materiāliem, piemēram, Octaspring® putu atsperēm vai Wellsleep mikrošķiedrām. Atcerieties, ka arī segām un gulēšanas apģērbiem jābūt veidotiem no materiāliem ar labu gaisa caurlaidību.
7. Vienmēr novietojiet matraci uz redelēm, lai gultas rāmis apakšā būtu atvērts un tiktu nodrošināta nepieciešamā gaisa cirkulācija.