Emocionālā ziņā mamma bērnam nozīmē visu pasauli, un jo īpaša šī saikne mammai veidojas ar meitu, jo mazajai meitenei mamma ieņem ne tikai mammas lomu, bet ir arī paraugs.
Kā norāda Rimi Bērniem emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte Iveta Aunīte, atkarībā no tā, kādas attiecības meitai būs izveidojušās ar savu mammu, tādas tās veidosies arī ar visu apkārtējo pasauli. “Ja šīs attiecības bērnībā ir bijušas jaukas, veiksmīgi pārdzīvoti grūtie pusaudžu gadi, visticamāk, meita atdarinās savu mammu,” saka psiholoģe.
Lai jau no mazām dienām stiprinātu mammas un meitas attiecību, ir svarīgi mammai ar meitu kopīgi rotaļāties, jo tādējādi bērns jūtas mīlēts, svarīgs un nozīmīgs. Iveta Aunīte: “Ja bērnībā saikne jau izveidojusies, pieaugušā vecumā lielām grūtībām nevajadzētu būt. Ja tomēr tā nav noticis, jo mamma, iespējams, bijusi aizņemta, bērniņš vairāk audzis pie vecvecākiem, vecāki izšķīrušies vai arī māmiņa nav mācējusi parādīt savu mīlestību, tas nenozīmē, ka attiecības nav iespējams atjaunot arī pieaugušā vecumā.” Rimi Bērniem emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte iesaka šādos gadījumos veltīt laiku sirsnīgām sarunām starp mammu un meitu, kuru laikā mamma var pastāstīt meitai par savām veiktajām izvēlēm, var atvainoties, kopīgi izraudāties un apkampties, jo nekad nav par vēlu, lai sāktu no jauna.
Atceries, ka būt labai mammai nenozīmē būt ideālai mammai! Būt labai mammai nozīmē būt godīgai, patiesai un atklātai.
Kad mazā meitenīte mammai blakus jau izaugusi par pieaugušu sievieti, mamma atbalstu savai meitai var sniegt vecmāmiņas lomā, kas būs ļoti liels atspaids.
Tiesa, kad meita ir izaugusi, pienāk laiks ne tikai ņemt, bet arī dot atpakaļ, sniedzot emocionālu tuvības momentu savai māmiņai, un darot zināmu, ka viņa ir vajadzīga, un veltot laiku sirsnīgām sarunām.