MARTA: Es gribu, lai bērni var ar mani lepoties, tāpēc man ir jākāpj sev pāri

MARTA: Es gribu, lai bērni var ar mani lepoties, tāpēc man ir jākāpj sev pāri

08. Feb 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Aizvadītais gads dziedātājai un radio personībai Martai bijis ļoti aktīvs, jo viņa kļuvusi par mammu otrajam bērniņam, un izdevusi arī savu solo albumu, tā sperot soli tuvāk saviem mērķiem.

Marta atzīst, ka visu nebūt nepagūst, jo diennaktī gluži vienkārši visam pietrūkst stundu, taču, neskatoties uz to, pagājušajā gadā ir izdarīts daudz: “Ir gan mazulis, gan albums. Esmu domājusi – ja nebūtu bērnu, varbūt nebūtu arī pārējā. Iespējams, tas man iet roku rokā, spēkam un pārliecībai par sevi, ko viņi man sniedz, rezultējoties radošajā sfērā.” Marta mūzikā vairs nejūtas kā maza pelīte, kurai citi var ierādīt vietu, uzsverot, ka nu viņai ir mammas superspējas: “Tev jāaizstāv savi bērni un jārāda viņiem piemērs. Es gribu, lai viņi var ar mani lepoties, tāpēc arī man jākāpj sev pāri.” Martai pašai šķiet, ka ar katru bērnu ir tikusi jaunā līmenī, jo notikušas izmaiņas gan galvā, gan arī vokāli. ”Notiek nobriešana, pieaugšana” uzsver Marta.

Pagājušajā nedēļā Martai apritēja 31 gads. Gandrīz pirms 10 gadiem viņa absolvēja universitāti, apgūstot tajā muzikālo teātri, un kopš tā laika viņa sākusi meklēt savu vietu uz skatuves. Ja sākotnēji tas bija teātris, tad ar laiku viņa sākusi rakstīt arī dziesmas. “Sākumā likās, ka to nevienam nevajag, bet es turpināju, jo man ļoti patika to darīt. Es turpināju, turpināju un turpināju, bet visu laiku man pašai bija jācīnās ar domu, ka neesmu pietiekami laba.” Viņa teic, ka nezina, kur cilvēkos rodas šādas bailes, vēl jo vairāk tāpēc, ka vecāki viņai vienmēr ir teikuši, ka viņa ir laba, un tagad viņa to saka arī savai meitai. “Es nezinu, kāpēc esam tik nepārliecināti par to, ko darām. Man šķiet, ka bieži tas ir tieši radošajās profesijās, jo ir ļoti grūti izmērīt, vai esi labs,” secina Marta, kura atzīst, ka beidzot pēc daudziem gadiem viņai ir objektīvs un izmērāms uzsitiens pa plecu, ka viņa ir gana laba, jo viņu atzinīgi novērtējuši ne tikai tuvie cilvēki, bet arī profesionāļi, sniedzot akceptu viņas darbam. Šobrīd Marta teic, ka viņai ir sajūta, ka viss ir kārtībā, nevajag baidīties un jāturpina darīt.

SKATIES VISU INTERVIJU ŠEIT

Par drosmi

MARTA 2020.gadā izdevusi savu pirmo albumu, atzīstot, ka šādam solim ir vajadzīga drosme. “Visa albuma ierakstīšana un viss pagājušais gads man bija par drosmi,” saka dziedātāja. Viņa norāda, ka ir jāprot sevi gan pakritizēt, gan arī paslavēt, jo zina, cik daudz ir strādājusi un cik lielu darbu visā ieguldījusi. “Noniecināt to darbu būtu negodīgi pret sevi un pārējiem cilvēkiem, kas pie tā strādājuši, tāpēc ar sevi ir jāstrādā,” saka Marta, kura novērojusi, ka pēdējā laikā aizvien populārākas kļuvušas dažādas pozitīvās atziņas un ierosmes. “Pagaidām tas man vēl ir tikai iedomu līmenī, bet es tiešām gribētu no rītiem piecelties un sev uzrakstīt vai pateikt ko ierosinošu, jo ir pēdējais brīdis sākt sev ticēt. Es negribu būt pensijas vecumā un domāt, cik stulbi bija sev neticēt,” secina viņa.

Radošajās profesijās neiztikt bez apkārtējo kritikas un Marta atklāj, ka ar to tiek galā aizvien labāk, taču tas nācis tikai ar laiku. Viņa nedusmojoties uz pagātnes sevi, kas ir raudājusi par kritiku un spēcīgi pārdzīvojusi. Arī šobrīd viņa aizvien mēdz lietas uztvert saasināti, taču tas attiecināms ne tikai uz sliktajām, bet arī pozitīvajām lietām.

Par bērniem

2020.gadā Marta kļuva par mammu otrajam bērniņam – dēlam Valtam. Viņa atzīst, ka abi viņas bērni ir brīnišķīgi: “Grēta ir zvaigzne. Es nezinu, par ko viņa kļūs, bet redzu, ka tur ir absolūts šarms un skatuviskās dotības. Šarmanta, smieklīga un pārliecināta par sevi, arī spītīga. Valts, savukārt, šķiet mierīgāks un pacietīgāks, bet var jau būt, ka tas vēl mainīsies.”

Marta saka, ka Grēta pa šiem gadiem viņai ir uzaudzējusi pacietības līmeni, tāpēc nekas, ko dara mazais Valts, šobrīd nespēj viņu izsist no sliedēm, un viņa līdz šim uz dēlu nav ne reizi kārtīgāk sadusmojusies. “Atceros, kad Grēta bija maza, ucināju viņu, abas raudājām. Pirmais bērns ir pilnīgi jauna loma. Arī katrs nākamais ir jauna loma, bet tu jau saproti, ap ko grozās lietas. Tu saproti, ka viņš raudās, negulēs,” stāsta Marta. Šobrīd viņa izbaudot brīdi, novērtējot, cik mazais Valts ir mīlīgs, vienlaikus skumstot, cik ātri paiet laiks. 

SKATIES VISU INTERVIJU ŠEIT