Lūgums jaunajām māmiņām atsaukties pētījumam!

Lūgums jaunajām māmiņām atsaukties pētījumam!

22. Mar 15:28 Lizete Lizete

Iegurnis ir kā apaļa dārgumu lāde, kuras malas veidotas no kaula, bet “grīda” no muskuļu kārtām, ko pieņems saukt par iegurņa pamatnes muskulatūru. Lādes “dibenā" glabājas dārgumi - dzimumorgāni, dzemde, urīnpūslis, taisnā zarna un virs tiem - visi pārējie vēdera dobuma orgāni. Tieši iegurņa pamatnes muskulatūra ir tā, kas to visu nes un notur.

Grūtniecība un dzemdības ir liels izaicinājums šiem muskuļiem, jo jānotur arī gaidāmā bērniņa svars un jaiztur ievērojams spiediens dzemdībās. Tas viss var atstāt būtiskas sekas uz iegurna pamatnes muskuļiem - sākot no plīsumiem dzemdībās līdz izmainītam (palielinātam vai samazinātam) muskuļu tonusam grūtniecības un pēcdzemdību periodā. Ievainota muskulatūra vairs nespēj pilnvērtīgi izpildīt savas funkcijas, tādēļ bieži vien attīstās to traucējumi - urīna un/vai fēču nesaturēšana, orgānu noslīdējumi, seksuālā disfunkcija u.c. veselības problēmas.

Mans vārds ir Lizete Pitena, esmu RSU fizioterapijas bakalaura studiju programmas studente. Lai izzinātu likumsakarības un aktualizētu šīs delikātās veselības problēmas, lai nākotnē varētu palīdzēt tās risināt, sekmējot jauno māmiņu labsajūtu, mana bakalaurdarba ietvaros tiek veikts pētījums - aptauja. 

Ja esi jaunā māmiņa ar 3-24 mēnešu vecu mazuli, lūgums piedalīties un aizpildīt aptaujas anketu (tas aizņems aptuveni 7 minūtes). Anketu iespējams aizpildīt ŠEIT!

Sirsnīgi pateicos par Tavu laiku!