Līga Rīdere: Dari, pat ja tas nav perfekti!

Līga Rīdere: Dari, pat ja tas nav perfekti!

06. Feb 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Četru bērnu māmiņa, fitnesa trenere un atbalsta persona Līga Rīdere atzīst, ka šobrīd, kad jaunākā atvasīte jau sasniegusi četru mēnešu vecumu, beidzot jūtas kā cilvēks, jo ir izdevies sevi pēc dzemdībām savest kārtībā. To, ka viņai ģimenē būs vairāk nekā divi bērni, Līga zinājusi jau sen, jo vēlējusies ģimenes sajūtu.

Atskatoties uz savām četrām grūtniecībām, Līga stāsta, ka tieši gaidību laikā ar trešo bērniņu bija par sevi aizmirsusi, bija noskrējusies, piekususi un sevi pazaudējusi, nerodot vairs sajūtu, kas es esmu un ko vēlos. Vienlaikus trešā bērna piedzimšana bija kā pamudinājums Līgai kardināli mainīt savu dzīvi. Viņa šajā laikā atbrīvojās no 25 kg, neskatoties uz to, ka šis periods sakrita ar Covid-19 pandēmiju, kad nācās dzīvoties mājās ar trim bērniem.

Vaicāta, kā tikt galā un plānot savu ikdienu ar četriem bērniem, Līga Rīdere atzīst: “Es pieņemu, ka esmu mamma četriem bērniem un man nav iespēju tikt visur, kur vēlos, jo man nav aukles. Es pieņemu, kur es esmu, kas man ir un ko es varu darīt.” Piemēram, viņa ik dienu velta 15 minūtes laika, lai pasportotu. “Tas nav daudz, taču šī apņemšanās ir mans ikdienas virzītājs, kas obligāti jāizdara. Man tas kļuvis par tādu pašu ieradumu kā rīta kafija,” saka viņa, piebilstot, ka tas nes uz priekšu un sniedz prieku.

Līgas ģimenē aug četri bērni, taču, kā atzīst pati māmiņa, viņiem ar partneri nav neviens papildu atbalsta personas, kas palīdzētu, taču lielu atbalstu sniedz apkārtējie. “Tie ir cilvēki, ar kuriem satiekoties varu ņemt līdzi mazuli. Arī uz skaistumkopšanas procedūrām dodos ar mazo. Tie ir cilvēki, kuri nāk pretī un saprot, ka man ne vienmēr ir kur atstāt mazo,” saka viņa.

VISU SARUNU AR LĪGU RĪDERI SKATIES ŠEIT

Dari, pat ja tas nav perfekti!

Līgu iepazinām šovā “X faktors”, kur viņa bija viena no finālistēm. Līga ir arī veterinārārste, tagad arī fitnesa trenere, iedvesmotāja un, kā izrādās, apguvusi arī masieres prasmes. Kas Līgu pamudinājis tik kardināliem dzīves pavērsieniem? “Es saskāros ar to, ka daru to, kas man patīk, taču mani interesēja arī citas lietas,” atzīst Līga, stāstot, ka savu interešu piepildīšana ļāvusi sevi attīstīt. “Mums ir dabiski augt, attīstīties, iemācīties kaut ko jaunu un atklāt sevi! Es nekad nevarēju iedomāties, ka varētu būt arī atbalsta persona un iedvesmotāja fitnesā, bet tu dari un saproti, ka padodas,” saka viņa. Viņasprāt, mūsu misija šajā dzīvē ir atrast sevi un palīdzēt citiem, daloties ar to, ko proti.

Tomēr, ko darīt, ja esi apjukusi un nezini, pa kuru ceļu virzīties tālāk? Līga mudina pavaicāt sev, ko vēlies šobrīd darīt visvairāk, kas visvairāk tev pašai nepieciešams? “Pirmais, kas nāks prātā, ir arī tas, kas jāizdara! Bieži vien ieslīgstam vispārējās lietās, taču centies saskatīt, ko es varu ar saviem esošajiem resursiem realizēt. Izdarīt kaut mazumiņu no tā, jo arī šis mazumiņš iedos sajūtu, ka tu vari,” mudina Līga.

Viņa aicina sievietes ieklausīties sevī un nesapņot, ka viss būs perfekti, jo tas nav iespējams. “Nespied no sevis perfektumu! Saproti, ko tu gribi, un apzinies, kā vari to realizēt, lai arī tas, iespējams, nebūs perfekti,” aicina Līga Rīdere.

VISU SARUNU AR LĪGU RĪDERI SKATIES ŠEIT