Laura Saulīte: Es gribu būt priecīgā mamma

Laura Saulīte: Es gribu būt priecīgā mamma

21. Oct 2021, 15:20 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ar interneta raidījuma Generation Famous vadītāju un grāmatas “Priekā, par s*dīgu dzīvi!” autori Lauru Saulīti tiekamies viņas virtuvē, kas vienlaikus ir arī viņas terapija. Laurai patīk gatavot un eksperimentēt, tāpēc arī virtuve ir tā vieta, kurā viņa visvieglāk var atslēgt savu prātu un atjaunoties.

Virtuve ir viena no tām retajām vietām, kur atrodoties Laura par visu aizmirst. “Domāju, ka vīrs labi zina, ka man ik pa laikam vajag pazust virtuvē, jo tā ir mana iespēja pabūt pašai ar sevi,” stāsta raidījuma “Generation Famous” vadītāja. Aizbildinoties, ka ir vakariņu laiks un jādodas gatavot, Laura mēdz pazust virtuvē, lai atslēgtos no visa.

Nepazust rozā mākonī

Laura ir ne tikai sieviete, sieva, raidījuma vadītāja un grāmatas autore, bet arī māmiņa 6 mēnešus jaunajai meitiņai. Viņa pati stāsta, ka nebija iepriekš gaidījusi, ka mammu starpā pastāv tik liels nosodījums. Jo sevišķi viņa to novērojusi sociālajos tīklos.

Runājot par sociālajiem tīkliem, Laura atceras kādu nesen redzētu interviju, kurā dzirdējusi salīdzinājumu, ka sociālie tīkli ir kā iziešana sabiedrībā. “Man sociālie tīkli ir iziešana sabiedrībā. Izejot ārā, es sapošos, jo negribu, lai iziešana būtu apkaunojoša,” teica Laura. Vienlaikus viņa uzteic visas tās māmiņas, kuras sociālajos tīklos spēj rādīt arī dzīves realitāti.

 “Es ar baudu sekoju tiem profiliem, kuri ir nogludināti, ar atlasītām bildēm. Es saprotu, ka tā nav ikdiena, jo arī aizejot uz ballīti visi aiziet saposušies,” stāsta Laura Saulīte, atgādinot, ka ikvienam no mums nepieciešams darbināt savu kritisko domāšanu, atjaucot sociālajos tīklos skaistos profilus, kuriem sekot, ar realitāti, kas nepieciešams reizēs, kad rodas sajūta, ka sāc pazust rozā mākonī.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT

Lidmašīnas princips

Lauras mājās darbojas lidmašīnas princips, kas nozīmē, ka sākumā skābekļa masku uzliec pats sev un tikai tad domā par tiem, kuri sēž blakus. “Tas varbūt izklausās ciniski, bet absolūti tā nav domāts! Es esmu par to, ka mums primāri jāpadomā par sevi. Kad esam laimīgas mammas, spējam darīt laimīgu arī mazo bērniņu. Tā nav savu vēlmju nostādīšana priekšā, tā ir domāšana par savu mentālo stāvokli un to, kā tas pēc tam ietekmēs bērnus,” ir pārliecināta Laura.

Piedzīvot pēcdzemdību depresiju vēl pirms dzemdībām

Sarunā ar Māmiņu Klubu Laura Saulīte atklāj, ka grūtniecība nebija domāta viņai, un šis periods bijis ļoti liels pārbaudījums. “Man vienmēr bija šķitis, ka izbaudīšu grūtniecību, un pēc tam sekos grūtais periods, jo visi vienmēr biedē ar negulētām naktīm, bet savu pēcdzemdību depresiju es piedzīvoju esot vēl stāvoklī,” atklāj viņa.

Lai gan fiziski grūti viņai kļuvis gaidību 9.mēnesī, emocionāli grūti bijis visu laiku. Ja sākotnēji grūti bijis toksikozes dēļ, tad emocionāli visu laiku bijis grūti sadzīvot ar apziņu, ka viņā aug bērniņš. “Man bija grūta tā sajūta, ka esam divi vienā,” atzīstas Laura. Ja sākotnēji viņā mītusi ilūzija, ka grūtniecības laikā varēs vilkt kleitas ar paaugstinātu jostas vietu, un viņa izskatīsies mīlīgi, tad brīdī, kad sākušas augt krūtis, dekoltē zona vairs nebūt nav radījusi seksīguma sajūtu.  Lai atkal sajustos seksīga un iekārojama, viņa noorganizējusi sev, kā saka pati Laura, pietiekami atklātu fotosesiju. Par to gan pēc tam saņēmusi pārmetumus, taču pati teic, ka tā viņai bija akūti nepieciešama, lai atkal atjaunotu sevī sajūtu, ka ir aizvien iekārojama.

Izvēlēties neuzzināt mazuļa dzimumu

Līdz par brīdim, kad piedzima meitiņa, Laura ar vīru nezināja gaidāmā bērniņa dzimumu. “Mēs nebijām pieņēmuši šādu lēmumu pirms es paliku stāvoklī. Arī pirmajos mēnešos, kad dzimumu vēl nebija iespēja noskaidrot, es biju absolūti pārliecināta, ka dzimumu mēs noskaidrosim, jo visi rīko skaistās ballītes, un es biju apņēmusies, ka būšu viena no viņām,” stāsta Laura. Paziņojot ģimenei par grūtniecību, apkārtējie sāka izvirzīt teorijas par to, kas gaidāms, - puisītis vai meitenīte. “Jo vairāk cilvēki izvirzīja šīs teorijas, jo vairāk sapratām, ka nevēlamies uzzināt bērna dzimumu, lai apmierinātu apkārtējo ziņkāri. Ar katru mēnesi man vēlme uzzināt dzimumu mazinājās. Es to palaidu vaļā,” par savu lēmumu stāsta Laura, sakot, ka piedzīvota maģiska sajūta brīdī, kad vecmāte viņus apsveikusi ar meitiņas piedzimšanu.

“Dzimšana vispār ir maģiska sajūta, bet to nevar notvert, ja tu zini, ko tu gaidi,” ir pārliecināta viņa, mudinot arī citus: “ja jums ir pietiekami daudz pacietības, nenoskaidrojiet dzimumu, jo tas ir maģiski!”

Izaugt laimīgā vidē

Laura sevi sauc par mammu – iesācēju. Viņa stāsta, ka vēlas būt priecīgā mamma: “Gribu, lai meita izaug laimīgā vidē, priecīgās mājās ar vecākiem, kuri daudz jokojas un smejas. Tas ir mans uzstādījums.” Jokojot viņa piebilst, ka cer kādā mirklī nepārvērsties par histērisko mammu, jo šobrīd izdodas būt gana mierīgai.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT