Kā pareizi attīrīt sejas ādu? 4 vienkārši ikdienas rituāli

Kā pareizi attīrīt sejas ādu? 4 vienkārši ikdienas rituāli

03. Oct 2023, 15:44 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tāpat kā pārējais ķermenis arī mūsu sejas āda prasa īpašas rūpes un uzmanību ik dienas. Tās pareiza attīrīšana var novērst dažādu iekaisumu veidošanos un piešķir ādai veselīgu mirdzumu.

Lai to panāktu, bieži vien nepietiek ar sejas noskalošanu ar ūdeni, it sevišķi, ja āda ir taukaina vai pastiprināti svīst. Protams, nereti nogurums un laika trūkums ņem virsroku, taču pilnvērtīgu sejas ādas attīrīšanas rituālu vajadzētu ieviest vismaz reizi dienā.

Atbilstošas metodes, piemēroti produkti un regularitāte ir viss, kas tev nepieciešams, lai parūpētos par savas sejas izskatu ilgtermiņā. Zemāk Marence, Latvijas sejas kopšanas līdzekļu ražotājs, apkopojis četrus galvenos sejas ādas attīrīšanas principus, kuri neprasīs nedz lielu piepūli, nedz bezgalīgi daudz laika.

Notīri kosmētiku un netīrumus

Lai ko mēs ikdienā darītu, sejas āda līdz vakaram tiek noklāta ar dažādiem netīrumiem, sākot ar āra putekļiem un sviedru paliekām un beidzot ar pašas ādas daļiņām.

Tas viss kombinācijā ar uzklāto kosmētiku var veicināt poru tālāku nosprostošanos un neļaut ādai pilnvērtīgi atjaunoties nakts laikā. Šis process, savukārt, var paātrināt novecošanās pazīmju un krunciņu veidošanos, kuru nevēlētos iegūt neviena sieviete.

Tāpēc pirmais un svarīgākais solis ādas attīrīšanas rituālā ir tās notīrīšana. Sausai ādai būs piemērots ūdens un atbilstošs kosmētikas noņēmējs, kas lieki nesausinās seju un palīdzēs saglabāt tās dabisko pH līmeni.

Taču taukainākas sejas ādas īpašniecēm ar to vien nepietiks, lai pilnībā atbrīvotu poras. Šeit talkā nāks micelārais ūdens, bet vēl ērtākas varētu šķist attīrošās putas, kuras var klāt uzreiz uz sejas un pēcāk noskalot ar ūdeni. Abi šie produkti veicinās uzkrājušās eļļas izšķīdināšanu un citu netīrumu novākšanu, lieki nekairinot ādu.

Piemēram, Marence Bloom sejas putu sastāvā ir iekļauts pantenols (B5 provitamīns), kas kopā ar saldūdens zaļo dūņu un kumelīšu ekstraktiem palīdz attīrīt ādu, veicinot tās dabisko atjaunošanos un atveseļošanos. Turklāt šīs putas patiks visiem sejas ādas tipiem.

Atbrīvo ādu no atmirušajām šūnām

Kad kosmētika un visi redzamie un neredzamie netīrumi ir seju pametuši, laiks ķerties klāt dziļākiem ādas slāņiem. Pilnīga sejas ādas attīrīšana nebūtu iedomājama bez atmirušo šūnu noņemšanas, kas ar parastajiem tīrīšanas līdzekļiem vien nav iespējama.

Vienkāršākais un mājās pieejamākais veids, kā veikt eksfoliāciju jeb ādas liekā virsslāņa novākšanu ir, to skrubējot. Šis process ļaus iegūt vienmērīgāku sejas toni un maigāku tekstūru.

Skrubi var visai viegli pagatavot mājas apstākļos, sajaucot kokosriekstu eļļu ar cukuru attiecībā 1:2. Var pievienot arī kafijas biezumus, kas veicinās vēl labāku ādas apasiņošanu, bet sejas skrubēšana kopumā uzlabos kolagēna sintēzi, kas palīdzēs saglabāt ādas elastību un jaunavīgāku izskatu.

Sejas eksfoliāciju jāveic pāris minūtes, lai ādu nepārkairinātu. Ja iepriekš skrubi neesi lietojusi, iesākumam pietiks ar skrubēšanu pāris reizes nedēļā, savādāk sejas āda var iekaist un kļūt pārāk sausa. Veidojoties pieradumam, skrubi var sākt lietot biežāk.

Tāpat pievērs uzmanību veikalos nopērkamo skrubju sastāvam, lai tajos būtu iekļautas gan attīrošas, gan mitrinošas izejvielas, piemēram, hialuronskābe, kā tas ir Marence sejas ādas skrubī.

Nomierini sejas ādu

Pēc padziļinātas poru attīrīšanas, sejas āda var palikt apsārtusi, kairināta un sausāka nekā ierasts, tāpēc svarīgi ir to nomierināt. Tāpat skrubēšana, ja tā veikta intensīvi, var radīt nelielus bojājumus un plīsumus ādas virsējos slāņos pat, ja tie nav uzreiz saskatāmi.

Tāpēc uzreiz pēc skrubja noņemšanas ādu ieteicams noklāt ar sejas toniku. Šis ūdeni atgādinošais sejas kopšanas līdzeklis palīdzēs atjaunot ādas dabisko pH līmeni, to mitrinās un veicinās bojājumu sadzīšanu, kas galu galā novērsīs dziļāku iekaisumu veidošanos.

Sejas tonikos bieži vien tiek likta iekšā kumelīte to nomierinošo īpašību dēļ, taču citkārt līdzekļi var būt vairāk vērsti uz piņņu novēršanu un satur, piemēram, salicilskābi.

Marence sejas tonika sastāvā atrodami saldūdens dūņu ekstrakta minerāli un pantenols, kas darbosies kā ādas dziednieki un uzlabos tās spēju uzsūkt citu sejas līdzekļu vērtīgās minerālvielas un vitamīnus. 

Mitrini un pabaro sejas ādu

Līdz ar sejas ādas pH līmeņa atjaunošanu ir laiks to papildus palutināt ar mitrinošiem vai barojošiem krēmiem (atkarībā no sejas tipa). Šajā brīdī āda ir atbilstoši sagatavota, lai spētu labāk uzsūkt visus labumus, ko sniedz maskas, krēmi un serumi.

Lai gan krēma uzklāšana tiešā veidā nav saistīta ar sejas attīrīšanu, tas ir būtisks solis visā procesā, lai uzlabotu sejas ādas veselību un izskatu. Atšķirībā no pārējiem līdzekļiem krēmu iedarbība būs ilgstošāka un tālejošāka.

No rītiem aukstā laikā un apkures sezonā ir svarīgi seju pabarot un aizsargāt, tāpēc te var labi derēt Nutri-Light dienas krēms, kas bagātināts ar vērtīgajām hohobas, avokado, mandeļu, vīnogu kauliņu un olīvu eļļām. To var papildināt ar kādu no Marence mitrinošajiem vai penta-molekulārajiem krēmiem. Tas ir hialuronskābju komplekss, kas mitrinās ādu un veicinās kolagēna sintēzi.

Pareiza sejas ādas attīrīšana sākotnēji varētu šķist kā morzas ābece, taču, piemeklējot atbilstošus produktus un sākot praktizēt šo rituāli ik dienu, tas ar laiku kļūs par ieradumu. Nevar aizmirst arī par kvalitatīva miega un uzturvielām bagāta ēdiena nozīmi, kas ir tikpat būtiski mirdzošas sejas ādas iegūšanai.