Kā neapjukt pīlingu piedāvājumā?

Kā neapjukt pīlingu piedāvājumā?

17. Sep 2014, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

To jau esam iegaumējušas – ādai vajadzīgs regulārs pīlings, lai tā būtu veselīgi mirdzoša un lēnāk novecotu. Bet kuru pīlingu izvēlēties? Skaidro Līga Jacēviča, „Wellslim centrs” dermatoloģe.

Kopumā pīlingus iedala divās grupās: mehāniskie, kas ādu no atmirušās sausās virskārtas atbrīvo ar abrazīvu daļiņu palīdzību, un enzīmu pīlingi, kas ādas virskārtu attīra ar ķīmiskām vielām.

Realitātē pīlingu piedāvājums gan ir daudz plašāks. Ir gan brosāžas, gan ultraskaņa, gan dermobrāzija, ādas attīrīšana ar akmeņiem... Bet arī tie pieder pie mehāniskajiem pīlingiem.

Savukārt augļskābju procedūras un ķīmiskie pīlingi sejas ādu attīra ar ķīmiskām vielām. Vienas no aktīvākajām – vīnogskābe un ābolskābe. Bet visas šīs procedūras veic tikai pie speciālista skaistuma salonā.

Mājas apstākļos būs jāizvēlas vienkāršākas metodes. Vēl svarīgi zināt, ka ķīmiskie pīlingi nedraudzējas ar saules UV stariem. Pēc procedūras ādas virskārta ir ļoti jutīga, tādēļ saskarsmē ar sauli, uz ādas var veidoties pigmentācijas plankumi.

Lai palīdzētu ādai atjaunoties pēc intensīvajām saules peldēm, enzīmu pīlingus iesaka veikt rudenī un ziemā. Bet arī – ja agrāk uzskatīja, ka vajadzīgais efekts ir tikai pēc 8 līdz 10 ķīmisko vai augļskābju pīlinga veikšanas reizēm, tad tagad dermatologi iesaka izstrādāt katrai sejas ādai individuālu kopšanas programmu. Iespējams tev pietiks tikai ar vienu ķīmiskā pīlinga procedūru.

Ir vēl arī trešās grupas pīlingi – dziļie, kurus veic iepriekš lietojot narkozi. Latvijā šādu pīlingu nekur neatradīsi, jo mūsu speciālisti ar tiem nestrādā. Tas agresīvi iedarbojas uz ādas dziļākajiem slāņiem, solot mazināt grumbas un atjaunot ādas jaunību. Bet tad ir jārēķinās, ka ādas virskārta pēc procedūras būs jēla un vajadzēs laiku, lai atgūtos.

Līga Jacēviča uzskata, ka tikpat labu efektu var iegūt, izvēloties arī ādai saudzīgākas metodes. 

Sieviešu Kluba diskusijai: 

Kādus sejas pīlingus ikdienā izvēlies tu?