Pēc antibiotiku lietošanas svarīgi palīdzēt organismam sekmīgāk atgūties

02. May 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad bērni bieži slimo, neizbēgama ir arī antibiotiku lietošana. Mazajam organismam tā nav viegla terapija, tāpēc svarīgi palīdzēt bērnam atkopties ne tikai no slimošanas, bet arī no antibiotiku kūres.

Infektoloģe Dr. med. Gunta Laizāne skaidro, ka antibiotikas tiek izrakstītas gadījumos, ja tiek pierādīta bakteriāla infekcija. “Bērnam atkārtoti lietojot antibiotikas, var būt ilgtermiņa sekas, kas saistītas ar zarnu disbakteriozi, var parādīties snaudošas iekaisuma slimības,” stāsta infektoloģe, piebilstot, ka akūtās problēmas, kas saistītas ar antibiotiku lietošanu, ir saistītas ar kuņģa zarnu traktu, sūdzībām par sliktu dūšu, vēdera pūšanos, caureju, alerģiskām reakcijām. Vienlaikus G. Laizāne uzsver, ka tāpēc nevajadzētu baidīties un nedzert antibiotikas, ja ārsts tās nozīmējis.

Lai palīdzētu organismam atgūties pēc antibiotiku lietošanas, parasti talkā nāk labās baktērijas. Pirms to iegādes jāizvērtē, kuras no labajām baktērijām būtu piemērotākās un lietojamas jau antibiotiku terapijas laikā.