Kā izvēlēties īsto lubrikantu?

Kā izvēlēties īsto lubrikantu?

12. Apr 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Visi lubrikati nav vienādi. Tos jāizvēlas atbilstoši plānotās aktivitātes veidam un individuālajai ķermeņa saderībai ar lubrikanta sastāvu.

Visbiežāk lielveikalos vai aptiekās nopērkamie lubrikanti nerada patīkamu pieredzi to lietošanā, jo tie mēdz kļūt lipīgi, pārāk ātri iesūkties ādā vai pat radīt viegli kairinošas līdz izteikti alerģiskas reakcijas.

Kā neapjukt plašājā lubrikantu piedāvājumā? SexyStyle piedāvā ātru ieskatu lubrikantu pasaulē.

Sākumā tos varētu iedalīt divās lielās kategorijās – ūdens bāzes un silikona bāzes.

Ūdens bāzes lubrikanti pēc sajūtas būs gēlīgāki. Tie var būt gan šķidrāki, gan biezāki. Pēc sajūtām tie liksies maksimāli pietuvināti mūsu esošajam naturālajam lubrikantam. Tie ir droši izmantojami kopā ar visām seksa rotaļlietām, intīmajiem trenažieriem, menstruālajām piltuvēm un prezervatīviem. Kvalitatīvu ūdens bāzes lubrikantu būs viegli noskalot no ķermeņa un rotaļlietām, tas arī neatstās traipus un nesaķeps.

Pikantām rotaļām ūdenī gan šis nebūs labākais variants, jo ūdens to uzreiz noskalos, neatstājot nekādu slīdamību

Silikona bāzes lubrikanti ir eļļaināki un pēc sajūtām zīdaini. Tie ilgi slīdēs un tos vajadzēs mazāk nekā ūdens bāzes lubrikantus. Pēc sastāva tomēr sintētiskāki un nesaderēs ar silikona seksa rotaļlietām un ar atsevišķiem prezervatīviem. Toties tie ir lielisks palīgs seksam ūdenī, kā arī ķermeņa masāžām.

Ir arī lubrikanti ar papildus stimulējošiem sildošiem vai atvēsinošiem efektiem, lai seksa laikā palīdzētu dažādot sajūtas. Tomēr tie jāizvēlas ļoti uzmanīgi, pievēršot lielu uzmanību sastāvam. Ja ir izteikta jutība vai pat alerģiskas reakcijas arī uz parasto kosmētiku (mitrinoši krēmi, šampūni, kam klāt ir glicerīns, smaržvielas utml.), vajadzētu vispār izvairīties no lubrikantiem ar garšām un smaržām vaginālajam vai anālajam seksam. Tie paredzēti izmantošanai orālā seksa laikā sievietei uz ārējām ķermeņa daļām vai vīrietim uz locekļa.

Arī laba lubrikanta derīguma termiņam ir jāseko līdzi. Tikko kā lubrikants ir mainījis savu konsistenci vai smaržu, būtu laiks nomainīt to uz jaunu. Ūdens bāzes lubrikanti bez parabēniem vai glicerīna parasti ir svaigi apmēram 2-3 mēnešus. Ja sastāvā ir glicerīns, tad lietošanas termiņš var būt apmēram 6 mēneši. Nozīme ir arī produkta uzglabāšanai. Vajadzētu pasargāt no tiešiem saules stariem un pievērst uzmanību iepakojumam – metāla vai stikla pudelītēs un tumšos iepakojumos lubrikanti uzglabāsies labāk. Silikona bāzes lubrikanti svaigi būs ilgāk.

Noteikti vērā ņemams faktors lubrikanta izvēlē ir tā pH līmenis. Uz iepakojuma vajadzētu atrasties uzrakstam, ka tas ir gan dermatoloģiski, gan klīniski pārbaudīts un ir pH neitrāls.

Izvēlēties piemērotāko lubrikatu palīdzēs arī konsultanti visos trijos SexyStyle veikalos, kur iespējams arī uz rokas pamēģināt atšķirīgās ūdens un silikona bāzes konsistences un arī pagaršot lubrikantu, lai atrastu sev īsto variantu!

Aicinām ciemos!

Veikali –  K.Barona iela 33a, Rīga, t/c Domina Shopping, Rīga, i/c Olimpia, Rīga.