Intīmā aprūpe pēc bērniņa piedzimšanas: produktu testi

Intīmā aprūpe pēc bērniņa piedzimšanas: produktu testi

20. Apr 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tāpat kā grūtniecības laikā ir svarīgi rūpēties par sevi, pēc bērna piedzimšanas jums jāatvēl laiks pēcdzemdību intīmai aprūpei.

Dzemdības atstāj ietekmi uz jūsu ķermeni, arī tāpēc, ka jūsu maksts izmēram bija jāmainās, lai piedzemdētu mazuli, un dažas problēmas var uzkavēties pāris mēnešus pēc bērna piedzimšanas. Daudzām sievietēm pēc bērna piedzimšanas rodas sāpes un citas problēmas, piemēram, pietūkums, zilumi, sausums, asiņošana, sāpoša un jutīga āda un sāpes tualetes apmeklējumu laikā. Veicot pienācīgu intīmo aprūpi pēc dzemdībām, varat mazināt daudzas no šīm bieži sastopamajām problēmām un veicināt ķermeņa atveseļošanās procesu.

Atcerieties, ka rūpēties par sevi ir labākais, ko varat darīt gan sava, gan mazuļa labā.

Jūsu maksts pēc dzemdībām

Pēc dzemdībām 9 no 10 māmiņām, kam tās bija pirmās dzemdības, piedzīvo maksts plīsumu vai tām ir epiziotomija – griezums, ko veselības aprūpes speciālists veic makstī dzemdību laikā, lai atbrīvotu vairāk vietas mazulim. Daži plīsumi ir salīdzinoši nelieli un skar tikai ādu, turpretī citām var būt nepieciešamas šuves un tās var ietekmēt arī starpenes muskuļus. Plīsumi un griezumi starpenes rajonā var padarīt ādu jutīgu pret pieskārienu un radīt diskomfortu, kad urinējat. Pat ja jums nav plīsumu vai epiziotomijas, jūs, iespējams, sajutīsiet sāpes un diskomfortu maksts un starpenes zonās pēc dzemdībām. Jūsu ķermenis atbrīvosies arī no asinīm un audiem dzemdē, kas vairs nav vajadzīgi. Šo asiņošanu sauc par lokiju, un pirmajās dienās tā parasti ir smaga un spilgti sarkana, dažu nedēļu laikā tās intensitāte samazinās un pilnībā izzūd.

Ķermeņa kopšanas padomi pēc dzemdībām

Sāpīgums ap maksti pēc dzemdībām ir normāla parādība, taču pareiza aprūpe pēc dzemdībām ir svarīga, lai novērstu infekciju un palīdzētu jums pilnībā izbaudīt laiku ar jaundzimušo. Šie vienkāršie pēcdzemdību kopšanas padomi var palīdzēt justies labāk un paātrināt atveseļošanos:

 • Lai novērstu aizcietējumus, dzeriet daudz ūdens un ēdiet šķiedrvielām bagātu pārtiku, piemēram, augļus, dārzeņus un pilngraudu produktus
 • Katru dienu pavadiet laiku siltā dušā, lai maksts zona būtu tīra un neiekļūtu infekcija
 • Pēc urinēšanas nomazgājiet maksti ar ūdeni, nevis izmantojiet tualetes papīru
 • Bieži mainiet higiēniskās paketes
 • Lai mazinātu sāpīgumu, uz starpenes uzlieciet aukstuma paku vai ledus gabaliņu, kas ietīts dvielī
 • Veiciet iegurņa vingrinājumus katru dienu, lai stiprinātu iegurņa muskuļus un mazinātu sāpīgumu starpenē
 • Dzimumakta laikā izmantojiet lubrikantu, ja maksts ir sausāka nekā parasti
 • Izmēģiniet bezrecepšu medikamentus sāpju mazināšanai, bet, ja barojat bērnu ar krūti, noteikti konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.
 • Izmēģiniet Multi-Mam After Birth Spray. Šis parocīgais 360° aerosols sniedz tūlītēju nomierinošu efektu un veicina ādas dabisko atlabšanu.

Ja izjūtat sāpes no šuvēm, pamanāt nepatīkamu smaku, ir aizcietējumi, kas nepazūd vai nepāriet asins recekļi, konsultējieties ar savu veselības aprūpes sniedzēju, ja jums nepieciešama ārstēšana.

PRODUKTU TESTI: piesakies testiem, rakstot produktutesti@maminuklubs.lv!

Multi-Mam After-Birth Spray Intīmā kopšana, 75 ml

 • Tūlītējs nomierinošs efekts
 • Veicina ādas dabisko atjaunošanu
 • Pasargā un mitrina
 • Vegānisks un bez smaržvielām

Multi-Mam After-Birth Spray nomierina, pasargā un mitrina jutīgo ādu ārējā intīmajā zonā, kas bieži vien pēc dzemdībām var būt jutīga. Tas arī veicina ādas dabisko atjaunošanu. Multi-Mam After-Birth Spray ir maigs, vegānisks sastāvs, kura pamatā ir tādas dabīgas sastāvdaļas kā Rosa centifolia un Aloe vera. Bez smaržvielām un dermatoloģiski pārbaudīts. Parocīgais un higiēniskais aerosols smalki izsmidzina, un to var izmantot no visiem leņķiem, pat apgrieztu otrādi (360 grādos). Izstrādāts, lai sniegtu jums patīkamu sākumu.