Intervija ar Sandru Lasi: krūts ēdināšana, iespējamie problēmrisinājumi

Intervija ar Sandru Lasi: krūts ēdināšana, iespējamie problēmrisinājumi

26. May 2016, 00:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lasi interviju ar Sandru Lasi, zīdīšanas speciālisti, IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant), uzzini visu par pareizu krūtgalu ādas kopšanu zīdīšanas laikā. 

Kādas ir lielākās sūdzības ar ko sievietes saskarās zīdīšanas periodā?

Prasti uzreiz pēc dzemdībām ļoti bieži sievietēm ir sāpīgi krūtsgali, sāpīga zīdīšana. Nereti krūtgalos pat veidojās plaisas, sāpīgi saberzumi. Tam var būt divi iemesli – bērns nepareizi satver krūti, kas ir jālabo, vai dažreiz sievietei krūtgalos ir ļoti jutīga āda un viņai vienkārši vajag laiku, lai pielāgotos zīdīšanas procesam. Ja krūtsgalos parādās kādas plaisiņas, kādi ādas bojājumi, tad tie noteikti ir jāārstē.

Kādi līdzekļi šobrīd aptiekās ir pieejami, lai mazinātu diskomforta sajūtu krūtsgalos zīdīšanas laikā?

Ir sausā un mitrā dziedināšana. Sausā dziedināšana nozīmē to, ka  tur, kur ir pušums, izveidojās krevelīte, zem kreveles notiek audu reģenerācija un tad krevelīte nokrīt. Savukārt, ir tā saucamā mitrā dziedināšana, kas norit bez kreveles izveidošanās. Ja runa ir par krūtsgaliem, tad ir skaidrs, ka bērns tos zīž vairākas reizes dienā un katru reizi kreveli,  pat, ja tāda ir, nozīž. Tieši lanolīns ļauj bez kreveles izveidošanās sadziedēt pušumiņus, kas izveidojušies krūtsgalos. Lanolīns krūtsgalu pārklāj ar aizsargslānīti, kas neļauj ādai zaudēt tās dabīgo mitrumu. Tas ir pilnīgi dabīgs komponents, kas faktiski daļēji aizvieto  mūsu dabīgosmērvielu, ko mūsu āda izdala sevis aizsargāšanai. Bet tad, kad mums ir ādas bojājumi, tad protams, ādai pietrūkst konkrētā sekrēta. Tātad, lanolīns, pirmkārt, pārklāj ar  aizsargslāni krīūtsgalus un otrkārt, tas ļauj ādai elpot. Lanolīns netraucē gaisa piekļuvei, kas ir ļoti svarīgi dzīšanas procesā.

Cik bieži un kādos gadījumos lanolīnu nepieciešams lietot?

Ja runājam par lanolīnu, konkrēti firmas Maria lanolīnu, tās sastāvā ir tīrais, dabīgais lanolīns un  tokaferols. Tokaferols faktiski ir E vitamīns. Pateicoties E vitamīnam Maria Nipple Cream ir mīkstāks. Šis līdzeklis- lanolīns ar vitamīnu E ir mīkstāks, maigāks un to ir vieglāk uzklāt uz ādas. Kā arī E vitamīns papildus  veicina  audu reģenerāciju, jo E vitamīns ir antioksidants. Līdz ar to, Maria Nipple Cream varam lietot tad, kad mums vienkārši ir sajūta, ka krūts gali ir sausi, kad ir kāda diskomforta sajūta zīdīšanas laikā. Lanolīns apvelk nervu galiņus un līdz ar to krūtsgali nav tik jūtīgi. Maria Nipple Cream var lietot pēc katras zīdīšanas reizes. Krēmu jāsmērē virsū uz krūtsgala, tas nav jāmazgā nost, ar to droši var zīdīt bērnu. Jebkuras diskomforta sajūtas gadījumā vai arī, ja izveidojas pušumiņi vai saberzumi- šo krēmu droši var lietot, to ieziežot ādā. Krūtsgali ātrāk sadzīs,  bez krevelītēm.  Maria Nipple Cream ir vienīgais līdzeklis, kas nepieciešams, lai krūtsgali pilnībā sadzītu. Bet  ikdienā lanolīns ir lietojams ne tikai krūtsgaliem, tas ir ļoti labs līdzeklis, ko var lietot arī ziemas periodā uz rokām, lūpām, uz visām sausajām vietām, kad āda ziemā paliek sausa. Lanolīns neaizvieto krēmu, bet tieši saglabā ādas dabīgo mitrumu.

Vai lietojot Maria Nipple Cream var zīdīt bērnu?

Lietojot šo krēmu droši var zīdīt bērnu, bet atceramies, ka mēs šo krēmu jāklāj plānā kārtiņā uzreiz pēc zīdīišanas. Faktiski līdz nākamajai reizei tas jau ādā ir iesūcies, atšķirībā no daudziem citiem līdzekļiem, kas ir jāmazgā nost. Ja krēms pirms katras mazuļa zīdīšanas tiek mazgāts nost- tad tas padara krūšu galu ādu sausu, un ir ļoti svarīgi, lai šī ādas daļa tiktu mitrināta.

No kurienes iegūst lanolīnu?

Lanolīnu iegūst no aitas  vilnas, līdz ar to tas ir pilnībā dabīgs līdzeklis, kas ir draudzīgs mūsu organismam.

20160415093249-35487.jpg

Maria NippleCream krēms krūšu galiem

  • Drošs gan mammām, gan bērniem
  • Satur īpaši maigas konsistences lanolīnu  ar ļoti augstu tīrības pakāpi (atbilst farmācijā izmantojamo vielu tīrības kritērijiem)
  • Palīdz novērst sausumu, kā arī kopj un nomierina saplaisājušus krūšu galus grūtniecības un laktācijas laikā

Kā lietot Maria NippleCream?

  • Pirms krēma lietošanas nomazgājiet rokas.
  • Pēc barošanas saudzīgi uzklājiet krēmu uz krūšu galiem.
  • Pirms barošanas krēmu nav nepieciešams notīrīt.


Sastāvdaļas:
lanolīns, tokoferols.
Nesatur konservantus un smaržvielas.

20160415092027-33276.jpg 

50 ml

Ražots Vācijā

Izplatītājs: SIA ELVIM, Kurzemes prospekts 3G,

LV-1067, Rīga, Latvija

Tālrunis: +371 67808440

Meklē Apotheka un Mēness aptieka aptiekās visā Latvijā!

Rūpējies par savu ādu!

Māmiņu Klubs