Instagram blogere @healthylivinglv: Krūts barošana ir vēl viens kalns, kurā jāuzkāpj jaunajai mammai

Instagram blogere @healthylivinglv: Krūts barošana ir vēl viens kalns, kurā jāuzkāpj jaunajai mammai

26. Apr 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jaunā māmiņa Elizabete Kupča, kuru zinām arī kā Instagram blogeri @healthylivinglv, sevi dēvē par veselīga dzīvesveida entuziasti, uzsverot, ka viņa priecājas par to, kā šādu cilvēku kļūst aizvien vairāk. Sarunā ar Māmiņu Klubu Elizabete stāsta, kā nonākusi līdz idejai par veselīgu dzīvesveidu, un kā jūtas mammas lomā.

Atskatoties vairākus gadus atpakaļ, Elizabete teic, ka nav bijusi veselīgākais cilvēks. “Man bija liekais svars, kas traucēja, un šis posms ilga līdz aptuveni 25 gadu vecumam,” stāsta Elizabete, uzsverot, ka laiks, kad viņa sākusi rūpēties par savu ķermeni, bijis ļoti īpašs, un tas atnesis arī aicinājumu – bērniņu.

Vienlaikus Instagram blogere uzsver, ka nevienas pārmaiņas dzīvē nav vieglas: “Cilvēki bieži vien domā, ka pirmais ir motivācija, un viss pārējais vienkārši atnāks, taču pirmā ir darbība! Kad uzkāp uz vingrošanas paklājiņa, sāc kustēties, bulciņu brokastīs aizstāj ar rupjmaizes šķēli.” Elizabete teic, ka visas mazās lietas ir savstarpēji saistītas kā domino kauliņi, un brīdī, kad, esi sākusi par sevi rūpēties, gribas to darīt vēl vairāk.

SARUNU AR ELIZABETI KUPČU SKATIES ŠEIT

Pirms trim mēnešiem Elizabete kļuva par māmiņu dēliņam. Vaicāta, kā jūtas jaunajā lomā, viņa atklāj, ka ir piepildīta ar kādu dīvainu sajūtu, gluži kā mazu kosmosu sevī. “Šo sajūtu var just tikai jaunās mammas, kuras nesen piedzemdējušas. Tā ir sajūta, ka ir grūti, bet tajā pašā laikā kaut kur lidinies,” tā viņa. Kā piemēru viņa min krūts barošanu, kas ir gluži kā vēl viens kalns, kurā jāuzkāpj jaunajai mammai. “Sākums, protams, nav no vieglajiem. Man grūtības sākumā radīja sāpes, domas, vai tā sāpēs visu laiku, vai viņš ir paēdis un vai krūtīs vispār kaut kas ir,” ar savu pieredzi dalās Elizabete. Lai rastu drošības sajūtu un atbildes uz saviem jautājumiem, viņa piesaistījusi zīdīšanas speciālistu, kas palīdzējies pārliecināties, ka viss ir kārtībā. “Šobrīd tas viss jau ir aizmirsies, un tā ir pavisam cita pieredze,” tā viņa.