Gundega Skudriņa: Dzīvē ir tikai viens uzdevums – bezgalīgi mīlēt savus bērnus

Gundega Skudriņa: Dzīvē ir tikai viens uzdevums – bezgalīgi mīlēt savus bērnus

10. Apr 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gundegu Skudriņu vienmēr esam zinājuši kā radošu, enerģisku un priekpilnu personību. Iespējams, tas tāpēc, ka viņa dzīvo šeit un tagad, ļaujoties dzīvei nevis kaldinot nesasniedzamus mērķus.

Vaicāta, kā klājas, radošā personība Gundega Skudriņa atzīst, ka viņai klājas labi. “Es vienmēr uzskatu, ka cilvēkam, kamēr ir viss labi ar veselību, ir grēks žēloties, jo savu dzīvi riktējam mēs paši. Viss atkarīgs no tā, ko gribam. Es gribu priecīgu dzīvi un tā arī jūtos,” saka Gundega Skudriņa, uzsverot, ka viņai iet nevis normāli, bet gan labi, jo ir vesela un arī ar mīļajiem un bērniem viss ir labi.

Viena no Gundegas dzīves skaistākajām, ja ne pat visskaistākā, loma ir būt par mammu. Ceļš uz šo lomu viņai bijis bezgala svarīgs, bet vienlaikus arī ilgs. “Nav tā, ka esmu superlabākā un apzinīgākā mamma, bet uzskatu, ka katram bērnam ir tāda mamma, kāda viņam ir vajadzīga,” saka Gundega. Viņa uzsver, ka būtu liela laime, ja visiem bērniem būtu labas, mīļas un iejūtīgas mammas. “Man liekas, ka man dzīvē ir tikai viens uzdevums – bezgalīgi mīlēt savus bērnus! Mammas mīlestību nevar aizstāt, tā ir vienīgā beznosacījuma mīlestība pasaulē,” saka viņa.

VISU SARUNU AR GUNDEGU SKUDRIŅU SKATIES ŠEIT

Sarunā ar Māmiņu Klubu Gundega atzīst, ka nav no tām, kuras ļoti pārdzīvotu par to, ka ne vienmēr izdodas meitām būt klātesošai, jo viņa dzīvo šeit un tagad, tomēr brīžos, kad ir klātesoša, Gundegai nav nekā svarīgāka par savām meitām. “Viņas vienmēr ir un būs vissvarīgākās manā dzīvē,” uzsver Gundega, piebilstot, ka viņa neaizliedz dzīvot arī sev, jo vienmēr atceras, ka katram bērnam ir nepieciešama priecīga un mīloša mamma. “Man prieku sagādā manas aktivitātes, pilnveidošanās, mans dzīves ceļš. Es daru tā, lai esmu priecīga un man pēc tam būtu, ko dot bērniem,” dalās Gundega. Viņa atklāj, ka vienmēr, dodoties komandējumos, atceras par sīkām lietām, piemēram, atstājot meitām katrai dienai zīmīti vai našķus. “Mazas nianses, kuras palīdz un atgādina, ka esi svarīgs, lai arī kur es būtu,” saka Gundega Skudriņa. Viņai nav pārmetumu par to, ka bērniem nodarītu pāri ar to, kā dzīvo savu dzīvi, taču vienlaikus viņa dzīvo to ar domu, ka bērni ir vissvarīgākie un viņi to zina.

Sevi vajag lutināt

Gundegu vienmēr esam zinājuši kā aktīvu, radošu un košu personību, kuru pavada sirsnīgs smaids. Vienlaikus viņa Māmiņu Klubam atzīst, ka forši un priecīgi var būt tad, kad esi vesels un labi jūties, taču arī viņa reizēs, kad ir neizgulējusies, mēdz būt nejauka, jo nav ne degsmes, ne enerģijas. “Es nekoncentrējos uz globālām lietām tad, kad nav komfortabli un neesmu savā ādā. Tad nevajag sapņot lielus plānus,” saka viņa.

Gundega uzskata, ka cilvēkam nevajag nepārtraukti izvirzīt mērķus, jo ir jāļaujas dzīvot tā, kā ir. “Ja ir skumji, tad ir skumji, ja gribas raudāt, tad ir jāparaud. Ja ir negācija, tad meklājam risinājumu. Pa maziem solīšiem nevis Napoleona plāniem,” mudina viņa, piebilstot, ka nevajag lekt augstāk par savām iespējām, tāpēc jābauda mirklis šeit un tagad. Savukārt, runājot par sevis lutināšanu un prieka sagādāšanu, Gundega uzsver: “Sevis lutināšana nav egoisms, tā ir pasaules glābšana! Tu vari glābt pasauli, ja tev ir ko dot un ir enerģija. Kā tu to dabūsi, ir atkarīgs tikai no tevis paša.”