09.04. STV: Gundega Skudriņa, piena bankas veidošana, slinga lietošana, ūdens mazuļa uzturā, veselīgi grūtniecības paradumi

09. Apr 2023, 10:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sveiciens Lieldienās!

Mēs ļoti ceram, ka arī svētku rīts jūsu mājās ir iesācies ar Māmiņu Kluba jauno TV raidījumu, kur starp olu kaujām un gatavošanos lieliski pavadītai dienai kopā ar savu ģimeni esi ieguvusi daudz noderīgas jaunas informācijas.

Lieldienu raidījumā tikāmies ar radošo un pozitīvo personību Gundegu Skudriņu, lai runātu ne tikai par svētku svinēšanu, bet arī mammas lomu.

Jautājums par to, kā pareizi nēsāt bēbīti, parasti izsauc asas diskusijas ne tikai māmiņu, bet arī pašu speciālistu vidū. Ko izvēlēties labāk – slingu vai ergosomu? Ja izvēlas slingu, kā to pareizi lietot? Pēc padoma vaicājām sertificētai bērnu nēsāšanas konsultantei, zīdīšanas konsultantei Evitai Žvagiņai-Jākobsonei.

Brīdī, kad viesojamies pie mazā Everta, Superbēbītim jau apritējušas 2 nedēļas. Māmiņa Kitija raidījumā dalījās ar savu ar zīdīšanas pieredzi, norādot, ka plāno veidot piena banku, lai nepieciešamības gadījumā uz brīdi varētu atstāt bērniņu arī ar tēti.

Kad Lieldienās ir gana ēsts olas, tev noderēs mūsu foršā recepte, lai pagatavotu gardus Lieldienu mīklas zaķīšus, kas svētkus padarīs ievērojami saldākus.

Runājot par veselīgu grūtniecību, reizēm tomēr nākas saskarties arī ar dažādiem mītiem, jo sabiedrībā vēl aizvien pastāv uzskats, ka topošajai māmiņai ir jāēd par diviem. Vai tā patiesi ir, vaicājām ginekoloģei Alisei Vigulei.

Vecāki var novērtēt savu bērnu sociālās prasmes, vērojot, kā viņi spēlējas un sadarbojas ar saviem vienaudžiem. Zināšanas un izpratne par dažādiem socializēšanās posmiem var palīdzēt vecākiem pielāgot bērnu vecumam atbilstošu rotaļu vidi un labāk izprast, kā veiksmīgāk pāriet uz nākamo attīstības posmu. Svētdienas raidījumā skaidrojām, kā mainās bērna socializēšanās un rotaļāšanās dažādos vecuma posmos.

Šķiet, tas bija tik nesen, kad kuplā pulkā tikāmies Sieviešu Festivālā. Atskatīsimies, kā mums tajā gāja!

Pastāv dažādi viedokļi par to, no kāda vecuma bērnam jādod padzerties ūdeni. Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, svētdienas raidījumā tikāmies ar uztura speciālisti.

TV