Gudras rūpes par ādas skaistumu un jaunību

Gudras rūpes par ādas skaistumu un jaunību

19. May 2021, 11:25 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Par ādas kopšanu stāsta Dr.med. Agnese Ruskule – preventīvās medicīnas ārste, dermatoveneroloģijas rezidente

Kā pareizi rūpēties par ādu ikdienā mājas apstākļos?

Ikdienas apstākļos ļoti svarīgi ir rūpēties par ādu atbilstoši ādas esošam stāvoklim. Gribētu piebilst, ka vislabākā ādas kopšana ir apvienojot intensīvākus kopšanas kursus ar pamata jeb ikdienas kopšanu visa gada garumā.

Ādas kopšanai mājas apstākļos jābūt mērķtiecīgai esošam ādas stāvoklim, nevis vecumam. Arī jaunībā ir svarīgi ādu mitrināt, jo nekas labāk par profilaktisku ādas kopšanu nav. Preventīva ādas kopšana agrīni viennozīmīgi atmaksāsies ilgtermiņā!

Mūsdienās kosmētikas klāsts ir ļoti plašs. Kā tajā neapjukt un izvēlēties piemērotāko, labāko līdzekli ādas kopšanai?

Ļoti svarīgi ir iedziļināties aktīvo sastāvdaļu sarakstā un patērētājam ir viegli orientēties, ja ražotājs to ir minējis un akcentējis tieši uz iepakojuma.

Tiek daudz runāts par hialuronskābi, tās nozīmi skaistumkopšanā un ādas jaunības saglabāšanā. Kāda īsti ir hialuronskābes loma?

Mūsu āda sastāv no 3 slāņiem: epiderma (ādas virsējais slānis), derma jeb „īstā āda” -  vidējais slānis, hipoderma jeb zemādas tauku slānis.  Tieši dermas slānis atbild par ādas jaunību un vitalitāti. Galvenās dermas komponentes ir kolagēns (peptīdi), elastīns un hialuronskābe, kas veido dermas galveno pamatvielu jeb amorfo vielu. Amorfās vielas galvenā funkcija ir nodrošināt pilnvērtīgu iespēju dermas slāņa biezumu un nodrošināt pārējo komponenšu kustību un viskozitāti, kā arī nodrošināt optimālu ādas mitrumu, piesaistot ūdens molekulas. Arī šis slānis tiek pakļauts novecošanas procesiem, kuru rezultātā āda zaudē hialuronskābi un kolagēnu, kā rezultātā veidojas grumbiņas.

Kā vērtējat neinvazīvo hialuronskābes preparātu efektivitāti?

Hialuronskābe ne pavisam tā nav skābe, kā to norāda pats nosaukums. Pēc ķīmiskā sastāva tā ir lielmolekulāra ogļhidrāta molekula, kas ir hidrofīliska – piesaista ūdeni. Šeit jāpiemin tās spēcīgo ietekmi uz ādas mitrināšanu un ādas jaunību. Hialuronskābe ir viena no galvenajām dermas jeb vidējās ādas slāņa substancēm, kas veido starpšūnu vidi. Dermatoloģijā un kosmetoloģijā pastāv bažas, vai, uzklājot aplicējamo produktu (serumu, krēmu, gēlu) ar hialuronskābi, epidermas slānis to spēj novadīt dziļāk dermā? Vai aplicējamā hialuronskābe paliek vien virsējās ādas jeb epidermas līmenī? Pētījumi pierāda, ka svarīgs hialuronskābes molekulas lielums, kuras mērvienība ir kilodaltons (kDa). Jo lielāks ir cipars kDa, jo lielāka ir hialuronskābes molekula.

Atceries, ka hialuronskābes krēms nav salīdzināms ar hialuronskābes pildvielu (filleru) rezultātu, bet gan viens otru papildina, sniedzot noturīgu ilgtermiņa rezultātu.

Pastāstiet, lūdzu, kās ir jūsu viedoklis par Fillerina produktu iedarbības efektivitāti?

Pārsteidzoši pozitīvi novērtēju Fillerina produktus, kā arī mani pacienti atzinīgi novērtē kosmētiskos produktus.

Fillerinas produktu sastāvs ir mērķtiecīgi izveidots, lai nodrošinātu katrai ādas problēmai un novecošanas pakāpei atbilstošu līmeni (grade). Kas man ļoti patīk, produkti netiek klasificēti pēc patērētāja vecuma, bet gan pēc konkrētā ādas bojājuma pakāpes, kas ļauj lietotājam sniegt ātru un ilgtermiņa rezultātu.

Produkti ir ērti lietojami, īpaši veidotais iepakojums sniedz iespēju produktus lietot precīzi -konkrētās krunciņās, kas sniedz efektīvāku rezultātu.

Fillerina kosmētikā ir līdz pat 9 dažādu molekulu hialuronsābes – ko nodrošina šī dažādā hialuronskābju molekulu klātesamība kosmētikā?

Atšķirīgās molekulu masas iekļūs dažādos epidermas līmeņos. Molekulas ar mazāku molekulu masu ir mazākas, tāpēc tās var sasniegt dziļākus epidermas slāņus. Savukārt lielmolekulāra hialuronskābes molekula ir liela un paliek virspusējā epidermas slānī un kur var sniegt patērētājam visredzamāko un ātrāk sasniedzamo vizuālo rezultātu. Lielmolekulāras hialuronskābes molekula būs ar īsāku darbības laiku, savukāt mazmolekulāra penetrēs dziļāk ādā un tās darbības laiks būs ilgāks.

Sievietēm grūtniecības un zīdīšanas laikā bieži vien izteikti parādās ādas problēmas. Kā jūs vērtējat Fillerina kosmētikas lietošanu šajā periodā? 

Grūtniecības un mazuļa barošanas laiks ir īpašs katrai sievietei. Šajā laikā notiek nozīmīgas hormonālas izmaiņas, kas ietekmē arī sievietes ādu. Noteikti vajadzētu rūpēties par ādas aizsargbarjeras nodrošināšanu un atjaunošanu, kā arī par hiperpigmentācijas profilaksi. Šis ir arī brīdis, kad neatliek daudz laika rūpēm par ādu pie speciālista, kā arī intensīvas ādas kopšanas injekcijas šajā laikā ir kontrindicētas. Tāpēc viennozīmīgi, šajā laikā iesaku izmantot intensīvas ādas kopšanas līdzekļus, tādus kā Fillerina , kur jaunā māmiņa var būt pati sev kosmetologs un darboties tad, kad to atļauj brīvais laiks. Fillerina kosmētikas aktīvās sastāvdaļas ir drošas un pat ļoti nepieciešamas ādas kopšanā tieši jaunām māmiņām.