Ērgļi- vieta kur baudīt dabu un labu ēdienu

Ērgļi- vieta kur baudīt dabu un labu ēdienu

17. Jun 2022, 22:03 lauvinja lauvinja

Ērgļi var lepoties ar skaisu dabu un sakoptu apkārtni. Pašā centrā blakus slimcīcai ir pilskalns. Pilskalna galā atrodas koka lapene, kas ļauj baudīt brīnišķigu skatu uz Ogres upes līkločiem. Tās griestos ir atspoguļoti vēsturiski zīmējumi, savukārt jumta kori rotā vēja rādītājs ērgļa veidolā.

Pilskalnu sargā divi dzelzī kalti sagrsuņi, kas ir kādreizējo Ērgļu viduslaiku pils saimnieku Tīzenhauzenu dzimtas dārgumu sargātāji. Leģenda vēsta, ka dārgumi joprojām atrodas pils pazemē, kur tos sargā divi dzelzīs kalti suņi.

Tālāk pa taciņu un kāpnēm ceļs veduz upi.

Pāru upei ved gājēju tlts uz estrādi.

Var iegriezties vecajā dzelzceļu stacijā, šobrīd gan vilciens šeit nepietur. Stacijā izveidota kafejnīca un blakus top kempings.

Gardas pusdienas var baudīt kafejnīcā Kore - gan gardi ēdieni, gan dienas piedāvājumus ar kuru var iepazīties FB, gan smalkmaizītes un cepumi.

Un jā, var  doties uz Braku muzeju vai iekarot Akmeņupītes ūdenskritumu.

Tiem, kam šķiet. ka Akmeņupītes ūdenskrituma izaicinājums ir par lielu, var doties apskatīties Velna klēpi (Velna grāvi) , kur Nāružiņas upīte plūst  pāri sūnainiem akmeņiem. Ar bērnu ratiņiem taciņa īsti nebūs izejama, bet mazās kājeles mierīgi varēs izstaigāt.

Vairāk par nodarbēm Ērgļos informāciju var atrast šeit.