Braku muzeja dārgumi

Braku muzeja dārgumi

07. Jun 2022, 14:12 lauvinja lauvinja

Vidzemes augstienē Ērgļu pagasta Brakos dzīvojis, audzis un radoši darbojies latviešu rakstnieks Rūdolfs Blaumanis. Šajās mājās tapuši lielākā daļa viņa daiļdarbu.

Laika gaitā gan dzimtas ēkas ir gājušas zudībā. Bet 1959.gadā tika nodibināts muzejs un ēkas ir restaurētas un veidotas tā, kā tas ir bijis rakstnieka dzīves laikā.

Braku sētu veido 8 ēku komplekss - dzīvojamā māja, klēts, rija ar gubeni, piedarbu un maltuvi, zirgu stallis, labības klēts, kūts ar vāgūzi, pirts un sīklopu kūts. Ēkās ir izvietotas ekspozīcijas par tā laika sadzīvi, atsevišķās ēkās ekspozīcijas par rakstnieka dzimtas koku un daiļradi.

 

K.Blaumanis ir noveļu meistars un modernās dramaturģijas pamatlicējs latviešu literatūrā. Mazie bērni droši vien pazīst “Velniņus”, skolas bērni būs iepazinuši arī citus autora darbus.

Apkārt muzejam ir plaša teritorija un Braku takas aizved uz Zibensšķelto akmeni, Edgara skulptūru, Simtsoļu taciņu, Noliņa ābeli, Pieminekļa akmeni, Jāņkalniņu, Pirtsgravas avotiņu.

Ieeja muzejā ir bez maksas, bet gida pakalpojumi maksā sākot no 10 eiro grupām līdz 10 cilvēkiem. Darba laiks no 10-17 katru dienu laika periodā no maija līdz novembrim.

Šī ir vieta, kur baudīt klusumu, putnu dziesmas, izstaigāt autora bērnības takas.

PS neticiet šur tur aprakstos lasāmajam par disku golfu un meža kaķi, šķiet šīs atrakcijas ir bijušas, bet šobrīd nav pieejamas.

Vairāk informācijas https://www.braki.lv/