Deleģē mājas darbus arī citiem! Uztici tos pārējiem ģimenes locekļiem un sadzīves tehnikai

02. Jun 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sievietes ikdiena paiet steigā, cenšoties salāgot daudzos pienākumus un lomas, taču, lai nesadegtu, svarīgi atcerēties, ka ne visu vajag paveikt vienai, tāpēc jāiemācās pienākumus deleģēt arī citiem.

Katrai mammai ir svarīgi ieklausīties savās vēlmēs un vajadzībās. “Ideāli, ja viņa zina vērtības, pēc kurām arī nosaka savas prioritātes, tās strukturē un sadala laiku,” uzsver klīniskā psiholoģe Zane Gulbe. Viņa norāda, ka būtiska ir darbu prioritizēšana, saprotot, kuri darbi jāizdara obligāti, un kuri var palikt arī neizdarīti vai arī kurus var uzticēt paveikt citiem. Šādus darbus var deleģēt ne tikai citiem ģimenes locekļiem, bet uzticēt paveikt arī sadzīves tehnikai, kura mūsdienās ir kļuvusi ļoti advancēta un spēj paveikt arī sarežģītākus uzdevumus, tādējādi atvieglojot mājas dzīvi. 

Savukārt Iveta Simsone atklāj, ka mūsdienās ieteicams izvēlēties tādu sadzīves tehniku, kas ne tikai atvieglos ikdienas uzkopšanas darbus, bet arī radīs vairāk laika, ko pavadīt kopā ar ģimeni. “Īpaši novērtēju “LG Electronics” veļasmašīnu, kurā  ir iebūvēta TurboWash funkcija, kas veļu izmazgās tikai 39 minūšu laikā. Ne mazāk svarīga ir arī Steam+ tehnoloģija, kas likvidē 99% alergēnu, piemēram, putekļu ērcītes, kas var izraisīt bērniem alerģiju un elpošanas problēmas. Nozīmīga ir arī veļasmašīnas ietilpība, lai vienlaikus varētu mazgāt gultas veļu visiem mājiniekiem, lai tikmēr vairāk pavadītu laiku kopā ar ģimeni,” norāda Simsone.

Mūsdienu sievietei ir ārkārtīgi daudz pienākumu. Sievietes vēlas izdarīt daudz, piepildītu ģimenes dzīvi un karjeru, bet visam pa vidu ir rūpes arī par sevi.

Tas ļoti svarīgi tāpēc, ka, lai parūpētos par citiem, mums ir jāparūpējas arī par sevi, taču ikdienas daudzajos pienākumos mēdzam sevi pazaudēt. “Būtiski ir pazīt sevi, ieklausīties sevī, bet grūtajos brīžos apstāties un ar zinātkāri un laipnību pret sevi noskaidrot, kas šobrīd notiek, kas mani ir satraucis, un kas man varētu palīdzēt,” saka klīniskā psiholoģe Zane Gulbe.

LG