Dagmāra Legante-Celmiņa: Ja ģimenē ir forši, tad arī bērni izaug droši

Dagmāra Legante-Celmiņa: Ja ģimenē ir forši, tad arī bērni izaug droši

06. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba jaunās TV sezonas pirmajā raidījumā uz lielo interviju aicinājām raidījumu vadītāju, fotogrāfijas entuziasti Dagmāri Leganti-Celmiņu.

Noskaties sarunu ar Dagmāru un ieklausies viņas atziņās.

Fotogrāfija palīdz saskatīt, kā aug bērni

Lai arī Dagmāras Legantes-Celmiņas uzņemtās fotogrāfijas ne reizi vien publicētas arī žurnālos, savus bērnus viņai biežāk gan sanākot bildēt ar telefonu, jo tas vienmēr ir līdzi. “Tas ir brīnums ar bērnu fotogrāfijām! Tā ir vienīgā reize, kad redzi, ka bērni ir izauguši, jo ikdienā citādāk to nepamana,” piefiksējusi Dagmāra.

Attiecību veidošana ar savām puikām

Dagmāras meitas jau ir sasniegušas 7 un 10 gadu vecumu, savukārt puišiem viņa bijusi blakus nevis no viņu pirmās dzīves dienas, bet gan no 6 un 10 gadu vecuma. Tāpēc viņa teic, ka attiecības veidojusi nevis ar vienu vīrieti, bet gan ar trim – savu topošo vīru un vēl diviem jauniem vīriešiem. “Es taustījos uz sajūtām,” sākumu atceras Dagmāra.

Mammas lomā nevēlētos kļūdīties

Par Dagmāru varētu teikt, ka viņi izdodas viss, ko viņa dara, taču tieši mammas lomā viņa gribētu kļūdīties vismazāk, jo ir sapratusi, cik ļoti bērnība un tas, ko saka vecāki, iespaido bērnus un to, kas viņi būs nākotnē. “Man pirmais bērns piedzima, kad man bija gandrīz 33 gadi, tāpēc domāju, ka tas ļoti mainīja situāciju. Es varēju vairāk ļauties sajūtai, būt mierīgāka. Es biju no tām mammām, kas var vienkārši sēdēt istabā un skatīties, kā guļ bērniņš, jo tas ir tik interesanti,” par mammas lomu stāsta Dagmāra.

Ļaut bērniem kāpt uz grābekļiem

Saviem bērniem Dagmāra ļauj uzkāpt uz grābekļiem, pat ja šķiet, ka vajadzētu viņus pamācīt. “Mēs ļaujam viņām pašām aptaustīt dzīvi, lai nebūtu tā, ka viņas nezinātu, kā ir nokrist no riteņa un sasisties,” teic Dagmāra, piebilstot, ka viņi ir no tiem vecākiem, kuri no vienas puses ļauj daudz ko darīt, bet no otras – nosprauž arī robežas. Tajā pašā laikā viņa ir no tām sievietēm un mammām, kas daudz uztraucas. “Es varbūt varu neizrādīt to, ka uztraucos, bet iekšā tomēr ir uztraukums,” atklāj Dagmāra. 

Lai meitas zinātu, ka ir mīlestības un cieņas vērtas

Domājot par to, kādas īpašības vēlētos redzēt savās meitās nākotnē, Dagmāra Legante-Celmiņa saka, ka vēlētos, lai meitenes būtu sapratušas, ko vēlas dzīvē darīt, un būtu atradušas to, kas viņas dara laimīgas. “Lai viņas joprojām mīlētu un cienītu sevi, un zinātu, ka ir cieņas un mīlestības vērtas,” saka Dagmāra. Viņai pašai dzīvē bijis neapzināts posms, uz kuru tagad atskatoties, vēlētos, lai ātrāk būtu spējusi pateikt “nē”. “Es bērnībā biju apčubināta, bet vienā mirklī pašai pret sevi tas [apziņa, ka esi mīlestības un cieņas vērts] pazuda, tāpēc bija darbs pašai ar sevi,” atklāj Dagmāra. Šī iemesla dēļ viņa vēlētos, lai meitām būtu iedots pietiekami, un brīdī, kad vecāku nav tik daudz blakus, viņas spētu rast sevī spēku un pārliecību.

“Jābūt laimīgiem vecākiem, tad arī būs laimīgi bērni. Ja ģimenē ir forši, ir saskaņa, tad arī bērni izaug droši,” uzsver Dagmāra Legante-Celmiņa.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT