Covid-19 mājas aptieciņas minimums

Covid-19 mājas aptieciņas minimums

08. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Laikā, kad vīrusa izplatība Latvija ir plaša un nekontrolēta, ieteicams parūpēties par to, lai mājās ir līdzekļi, kas var noderēt, ja no Covid-19 iespējams ārstēties mājas apstākļos. Iesaka «Mēness aptiekas» farmaceite Ieva Virza. 

Medikamenti, kas pazemina temperatūru un galvassāpes, muskuļu sāpes, piemēram, paracetamola vai ibuprofēna tabletes. Ja mājās ir bērns, aptieciņā jābūt bērnam piemērotai medikamenta formai – paracetamolu vai  ibuprofēnu saturošam sīrupam vai paracetamolu saturošām svecītēm.

Kakla sāpēm noderēs tabletes vai kakla aerosols ar pretmikrobu, pretsāpju darbību. Vieglu kakla sāpju gadījumā der smitsērkšķu eļļas aerosols vai sūkājamās tabletes, kas satur hialuronskābi vai dažādas eļļas.

Klepus līdzekļi saslimšanas gadījumā jāpiemēro, atkarība no klepus rakstura. Tabletes vai sīrups ar pretklepus darbību satur islandes ķērpi, kodeīnu, savukārt atkrēpojoša iedarbība būs līdzekļiem, kas satur efeju, bromheksīnu, ambroksolu, acetilcisteīnu. Svarīgi! Pirms uzsākt jebkāda klepus līdzekļa lietošanu noteikti jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu, lai pieņemtu pareizo lēmumu par klepus raksturu un gaitu. 

Līdzeklis aizliktam degunam – deguna aerosols vai pilieni, kas satur hipertonisko jūras ūdeni vai ēteriskās eļļas, vai ķīmiskas vielas – oksimetazolīnu, ksilometazolīnu. 

Zaļu tējas ar sviedrējošu, pretiekaisuma darbību, piemēram, liepziedu, aveņu drogu, vīgriezes, māllēpes, gaiļbiksītes vai pelašķu tēja.

Termometrs. Nav svarīgi kāds – mehāniskais, elektroniskais, bezkontakta. Slimības laikā visi ķermeņa temperatūras mērījumi ir jāfiksē, jo šī informācija ir noderīga ārstam, novērojot slimības gaitu.

Pulsa oksimetrs – ierīce, kas mēra skābekļa piesātinājumu asinīs un pulsa frekvenci minūtē.

Apstiprināta Covid-19 saslimšanas gadījumā noteikti jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. «Jāņem vērā, ka ir ārkārtīgi svarīga Covid-19 slimības dinamika, jo tā atšķiras no parasta saaukstēšanās vīrusa!» atgādina «Mēness aptiekas» farmaceite Ieva Virza. 

Nokomplektētai mājas aptieciņai ir īpaša nozīme, lai simptomu gadījumā aptieka jāapmeklē nebūtu. Farmaceita konsultācija «Mēness aptiekā» ir pieejama arī attālināti (zvanot pa bezmaksas tālruni 8555).