BN “Kurši” atgādina – pavasaris, īstais laiks fasādes apdarei!

BN “Kurši” atgādina – pavasaris, īstais laiks fasādes apdarei!

05. May 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pavasaris ir klāt, šis ir īstais laiks ķerties pie mājas fasādes atjaunošanas, siltināšanas vai fasādes apdares darbiem, lai līdz rudenim šie darbi būtu pabeigti.

Fasādes apdarei un siltināšanai ir dažādas iespējas un pieejas, bet ēkas īpašniekam nav nepieciešams būt profesionālim kādā no šīm jomām – pēc padoma un palīdzības var vērsties pie BN “Kurši” Privāto projektu konsultanta, kurš bez maksas:

Ø  Ieteiks vēlmēm un budžeta iespējām atbilstošākos materiālus.

Ø  Precizēs nepieciešamo materiālu sarakstu, to apjomus.

Ø  Aprēķinās izmaksas, piešķirs īpaši jauku apjoma atlaidi.

Ø  Palīdzēs noorganizēt preču piegādi uz objektu.

Bet, ja tomēr ir vēlēšanās pašiem šīs tēmas padziļināti pētīt, tās ir apskatītas Kurši interneta mājas lapas Padomu sadaļā.   

Šajā rakstā apskatīsim vienu no fasādes apdares veidiem, kurš kļūst arvien aktuālāks  – koka fasādes krāsošanu.    

Kādas bāzes krāsu izvēlēties?

Ir zināms, ka šķīdinātājam ir spēcīga, nepatīkama smarža, turklāt tā izgarošana var atstāt iespaidu uz pašsajūtu, radot nelabumu, reiboni vai galvas sāpes, bet, neskatoties uz to, vēl arvien plaši tiek lietotas šķīdinātāja bāzes krāsas. Daudzi cilvēki ir pārliecināti, ka šķīdinātāja bāzes krāsas ir izturīgākas. Vai tā ir taisnība?

Šķīdinātāja bāzes krāsās, kā atšķaidītājs, bieži tiek izmantots vaitspirts, bet ūdens bāzes krāsu atšķaidītājs ir ūdens. Krāsas žūšanas laikā atšķaidītājs izgaro gaisā, atstājot uz virsmas krāsas kārtu, t.i., pigmentu un saistvielu, tādēļ krāsas kārtas kvalitāte un līdz ar to galarezultāts ir tāds pats, kā atšķaidot ar ūdeni. Bet ūdens, kā atšķaidītājs, ir daudz nekaitīgāks apkārtējai videi!

Kā izvēlēties krāsas toni?

Lai krāsojums kalpotu ilgi, īstā panākumu atslēga ir atbilstoša toņa un krāsas izvēle. Koka fasāžu krāsām tiek izmantoti speciāli, āra apstākļiem piemēroti tonēšanas pigmenti.

Izvēloties toni, jāatceras, ka tumšāks un intensīvāks krāsas tonis vairāk absorbē saules enerģiju un fasāde vairāk sakarst. Turklāt tumši vai intensīvi un intensīvi toņi saulē daudz ātrāk izbalē un zaudē krāsu, tāpēc gaišāki toņi būs noturīgāki.  

Kā izvēlēties krāsu?

Piemērotākā produkta izvēle ir atkarīga no vairākiem faktiem, tai skaitā no dēļu seguma, ēkas atrašanās vietas īpatnībām un vēlamā rezultāta.

Ēvelētam kokam ir gluda virsma, tāpēc pie tās pieķeras mazāk netīrumu, tomēr arī krāsa pieķeras sliktāk. Savukārt zāģētu dēļu virsmas ir raupjas. Pie raupjas virsmas krāsa pieķeras ļoti labi, bet tikpat labi pieķeras arī netīrumi. Katram profesionālam krāsu ražotajam fasāžu krāsu klāstā ir īpaši izstrādātas krāsas katram no seguma veidiem.

Ja ir vēlēšanās, lai koka virsma būtu redzama, izceļot tās rakstu un faktūru ar atbilstošu tonējumu, var izmantot daļēji caurspīdīgus produktus, piemēram, beices.

Taču noteikti ņemiet vērā, ka krāsas uz fasādes saglabājas daudz ilgāk nekā beices. Krāsas slāņa kalpošanas laiks ir apmēram 10 līdz 15 gadi, dažreiz, atkarībā no koksnes stiprības un sagatavošanas darbu kvalitātes, pat 20 gadi. Savukārt beicētas virsmas jāpārkrāso aptuveni ik pēc 5 gadiem.

BN “Kurši” sadarbojas ar labākajiem krāsu ražotājiem, piedāvājot saviem klientiem plašu izvēli krāsām, lazūrām, beicēm, eļļām un koksnes aizsarglīdzekļiem. Katrā veikalā ir krāsu studija, kurā strādā zinoši un profesionāli darbinieki, kuri palīdzēs izvēlēties gan piemērotāko krāsas veidu, gan aprēķinās nepieciešamo krāsas apjomu un ieteiks atbilstošus darba rīkus koka apdarei.

Laipni gaidīti “Kuršos”, lai izvēlētos atbilstošāko savai fasādei!