Baltu ceļa jaunums- pelde Ventas rumbā

Baltu ceļa jaunums- pelde Ventas rumbā

21. Jul 2021, 15:56 Cielavinna Cielavinna

Turpinās mūsu ceļojums pa Baltu ceļu. Paldies varu teikt šī ceļa izveidotajiem, jo esam apmeklējuši līdz šim neredzētas vietas un iepazinušies ar šo vietu vēsturi. Šoreiz devāmies uz Kuldīgas pusi un kā tad bez Ventas rumbas apmeklējumu.

Īstenībā kad bijām pie Ventas rumbas pirmo reizi, tur neviens nepeldējās. Nez kas ir mainījies? Šai apmeklējumā arī mēs neliedzām iespēju nopeldēties līdzās Eiropas platākajam ūdenskritumam.

Ventas rumbas platums esot 270 metri. Šeit var ne tikai peldēties, bet pavasaros var vērot kā lido zivis, to gan nereizi neesam redzējuši. Par Ventas rumbas izveidošanos zināmas daudzas teikas, kas vēsta par velnu, kurš mēģinājis Ventu aizbērt, bet to iztraucējis gailis. Vai ar šāda versija ne mazāk interesanta, stāsts par hercogu Jēkabu, kurš rumbu pavēlējis uzspridzināt, lai izveidotu kuģu ceļu, bet pirmais sprādziens radījis plaisu pils mūros, un darbi apturēti. Jebkurā gadījumā iesaku aizbraukt uz Kuldīgu un izpeldēties Ventas rumbā.

Esot Kuldīgā noteikti iesaku aizbraukt līdz Kuldīgas estrādes parkam, jo tur ir izvietots super foršs rotaļu laukums bērniem.

 

Kas tur foršs? - tas ka pie katra laukuma info dēlis ar vecumu kādam šis laukumiņš domāts, viss jauns un sakopts, piedevām pie lielajiem bērniem lielākā trūka kāda redzēta, Rūdolfam patika. Piedevām, lai tiktu augšā jāpārvar visādi šķēršļi. 

Pašā Kuldīgas estrādē var atrast šādus milzīgus skaistus ziedus. 

Kuldīgā esot noteikti aizbrauciet līdz Adatu fabrikai, kas ir vienīgā tāds Latvijā un nesen piedzīvojusi pārmaiņas, atrodas netālu no estrādes.

Nokļūšana līdz abām šīm vietām ļoti vienkārša ar Waze palīdzību.

 

Mums ļoti tur patika!!!!!!!