Armands Puče par vectētiņa lomu: Tā ir fitnesa nodarbība

Armands Puče par vectētiņa lomu: Tā ir fitnesa nodarbība

31. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Plašākai sabiedrībai Armands Puče zināms kā sporta pasaules pārzinātājs un vairāku grāmatu autors, taču bez dzīves sportā viņš ir arī vīrs, divu meitu tētis un vectētiņš.

Kā atzīst Armands pats, vectētiņa lomu viņš izbauda, sakot, ka tikšanās ar mazbērniem ir īsta fitnesa stunda, tāpēc liela priekšrocība ir tā, ka viņš ir gados jauns vectētiņš un spēj fiziski turēt līdzi.

Pateicīgs sievai

Atceroties ģimenes dibināšanas sākuma gadus, Armands stāsta, ka šis laiks sakritis ar augstskolas laiku, darba pienākumiem, tāpēc lielās atbildības ietekmē pret jauno ģimenes ligzdu jaunības trakumā skrējis pakaļ visām iespējām. “Šajā brīdī pa priekšu iet vīrieša egoisms, kas absolūti nav godīgi pret otru. To saprot tikai pēc gadiem 40. To zinu, jo esmu pārbaudījis,” saka Armands Puče, norādot, ka līdz mūža galam var tikai atvainoties sievai, kura visu izdarīja viena, jo bērni, kā zināms, paši neaug. To Armands vislabāk saskatījis līdz ar mazbērnu piedzimšanu, jo, redzot mazbērnus, sajutis rūgtumu sevī par to, ka tik daudz reižu savu sievu atstājis vienatnē, uzsverot, ka viņas paveiktais ir varonība.

Armands Puče: “Visas radošās veiksmes un akcenti ir saistīti tikai ar to, ka blakus ir bijusi mana otrā puse. Viņa ir galvenais cilvēks manā dzīvē.”

Vectētiņa loma

Vaicāts, kā atšķiras tēta loma no vectētiņa lomas, Armands norāda, ka vecvecāks velta laiku saviem mazbērniem. “Es runāju par vīriešu dzimtes vecvecākiem, jo tas laiks, ko mana kundze veltīja mūsu bērniem, nav apstrīdams,” uzsver Armands Puče. Esot vectētiņš, viņš daudz laika veltot saskarsmei, jo audzināšana tāpat paliek tēva un mātes pārziņā. “Kad notiek satikšanās, intensitāte ir tik liela, ka zinu – tā ir fitnesa nodarbība. Tad man ir jābūt gan lauvai, gan Īkstītei, gan visam kam, kas vien ir bērna pasaulē. Ja es būtu jaunāks, es nebūtu tam gatavs un teiktu, man tas riebjas un nav laika,” par vectēva lomu stāsta viņš, sakot, ka sarunas ar mazbērniem trenē arī viņu pašu, jo tādējādi tiek kopta sarunvaloda un pasaules redzējums, jo bērns ir prasīgs un mērķtiecīgs. “Tas ir kapitālais treniņš,” pārliecināti saka Armands.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT

Bērnu audzināšana toreiz un tagad

Runājot par bērnu audzināšanu laikā, kad viņa meitas bija mazas, un laiku tagad, kad aug mazbērni, Armands saka, ka ar savu fragmentāro piedalīšanos bērnu audzināšanā viņš nav objektīvs vērtētājs, taču norāda, ka katrai paaudzei ir savi izaicinājumi. “Man nav viedtālruņa, un, kad bērni no savu vecāku viedpasaules nonāk manā podziņpasaulē, viņiem patīk arī tā čūskiņa podziņtelefonā,” smejas sporta žurnālists.

Viņš skaidro, ka bērni visos laikos aug vienādi, taču cits jautājums ir tas, kas pēc tam ar bērniem notiek skolā: “Līdz skolai raksturus jācenšas slīpēt un virzīt, lai tie nonāktu pasaulē, kurā kļūt par krietniem un labiem cilvēkiem.” Pēc Armanda Pučes teiktā, mūsdienu pasaulē, neskaitot jaunu telefonu iznākšanu, nekas nemainās, jo viss ir vienkāršs un primitīvs, tāpēc šādā primitīvā pasaulē ir vienkārši manipulēt ar cilvēkiem. Viņš uzsver, ka tāpēc būtu jāiemāca bērniem nekļūt par rotaļlietu citu rokās.

Runājot par mūsdienu digitālo pasauli, Armands uzsver, ka ļoti svarīga prasme ir sarunāties, taču sociālie tīkli savstarpējo attiecību kultūru neveicina. “Attiecības veidojas tiešā kontaktā, tāpēc jaunatne ir jāglābj no tā, ka viņi tiek nolikti attālinātā režīmā ne tikai izglītības kontekstā, bet arī pret savu pasauli. Tas nav godīgi pret viņiem, jo viņi to nevar izvēlēties, tāpēc pieaugušajiem par to vajadzētu domāt atbildīgāk,” teic A. Puče. Otrs svarīgs faktors, domājot par mūsdienu jaunatni, pēc Armanda domām, ir iespēju došana jauniešiem, lai viņi varētu gūt pieredzi, paši apdedzināties. “Ir svarīgi, ka jaunais tiek paņemts zem spārna, viņš ņemas un aplaužas, taču viņam jādod iespēja. Man ir viegli šajā ziņā runāt, jo es vienmēr esmu tā izturējies pret jaunajiem, kas ir man blakus. Man patīk, ka viņi nāk, rada. Tas ir tik skaisti, ka vari iedot viņiem ceļamaizi,” uzsver Armands.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT