6 iemesli, kāpēc rīkot team building pasākumus

6 iemesli, kāpēc rīkot team building pasākumus

12. Oct 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Foto: freepik.com

Kā ir teicis ievērojamais britu miljonārs, uzņēmējs Ričards Brendsons: “Parūpējieties par saviem darbiniekiem un viņi parūpēsies par Jūsu biznesu”. Kad Jūs pēdējo reizi sarīkojāt team building jeb komandas saliedēšanās pasākumu saviem darbiniekiem? Kāpēc šādi korporatīvie pasākumi ir tik nozīmīgi? Turpiniet lasīt rakstu un uzziniet informāciju, kas palīdzēs augt Jūsu biznesam!

Komandas darba nozīme

Komandas darbs ir spēja sastrādāties vienam ar otru, lai sasniegtu kopējus mērķus. Tā ir spēja izmantot savas individuālās prasmes kādas organizācijas labā. Rīkojot team building pasākumus, Jūs ne tikai saliedējat darbiniekus, bet arī dodat viņiem iespēju attīstīties un pilnveidoties. Tādējādi ikviens var izmantot savu potenciālu, lai sasniegtu jaunas virsotnes un “gāztu kalnus”.

6 iemesli, kāpēc sarīkot team building

Lai vieglāk izprastu team building nozīmi veiksmīga komandas darba veidošanai, ir vērts apskatīt ieguvumus. Un tādi ir daudz, tādēļ lasiet rakstu tālāk!

Foto: freepik.com

1. Socializēšanās un tīklošanās

Socializēšanās ar neformālām sarunām un team building aktivitātēm ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā saliedēt komandu un palielināt lojalitāti pret uzņēmumu. Tīklošanās jeb networking ir piemērots paņēmiens gan klātienes, gan tiešsaistes pasākumiem, jo ikvienu ir iespējams iesaistīt sarunās gan par tēmām, kas saistītas ar darbu, gan pavisam citām, piemēram, hobijiem, kultūras un mākslas pasākumiem, sporta notikumiem u.c.

2. Labāka savstarpējā komunikācija

Neformālā gaisotnē iepazīstot savus kolēģus, rodas lielāka uzticība un atvērtība vienam pret otru. Darbinieki savā starpā spēj efektīvāk atrisināt konflikta situācijas, kā arī deleģēt pienākumus. Katrs cilvēks ir atšķirīgs, tādēļ atšķirīgs ir arī viņa komunikācijas stils, piemēram, vienam patīk, ja uzdevums tiek sadalīts punkts pa punktam un katrai darbībai tiek noteikti termiņi. Citam, savukārt, labpatīk darāmos darbus pārrunāt mutiski.

3. Jaunas prasmes

Team building pasākumi ir piemēroti, lai darbiniekos attīstu jaunas prasmes vai stiprinātu esošās. Piemēram, ļoti būtiska īpašība ir kreatīvā domāšana, kas noder ne tikai radošo industriju pārstāvjiem, bet ikvienam, lai izdomātu oriģinālus risinājumus, piemēram, krīzes situācijā vai domstarpību risināšanā ar neapmierinātu klientu. Tāpat arī team building aktivitāšu laikā bieži tiek atklātas līdera dotības, kas noder veidojot komandu un izvēloties nodaļas vai struktūrvienības vadītāju.

4. Uzņēmuma iekšējā kultūra

Ar uzņēmuma kultūru tiek saprasti izvirzītie mērķi, vērtības, attieksme pret kolektīvu, klientiem un kopumā sabiedrībā notiekošo. Uzņēmuma kultūra tiešā veidā ietekmē uzņēmuma publisko tēlu, kas var palīdzēt, piemēram, jaunu darbinieku vai sadarbības partneru meklēšanā. Ar team building pasākumiem Jūs kopīgiem spēkiem veidosiet ciešu komandu, kas saskan ar uzņēmuma vērtībām.

5. Pozitīvas gaidas pēc kaut kā

Darbinieki ir pieraduši pie darbu izpildes termiņiem un regulāras lūkošanās kalendārā, lai nenokavētu stratēģisku sapulci vai citu tikšanos. Taču, cik bieži darbiniekiem nākas gaidīt ko patīkamu un aizraujošu, kas nav tiešā veidā saistīts ar darba pienākumiem? Team building ballītes ir lielisks iemesls, lai ar prieku ieskatītos kalendārā, lai ar nepacietību gaidītu to dienu, kad būs komandas saliedēšanās pasākums. Radiet iemeslu darbiniekiem pasmaidīt un priecāties!

 

 

Foto: freepik.com

 

No darba ņēmējiem, kas aizgājuši no darba, bieži izskan iemesls, ka viņi neizjuta novērtējumu no vadītāja par ieguldīto darbu. Novērtējums ne vienmēr ir izsakāms naudiskā izteiksmē. Būtiski ir arī pateikt “paldies”, uzsverot darbinieka ieguldījumu uzņēmuma attīstībā. Team building ir veids, kā pateikties un parādīt, ka uzņēmuma vadībai ir būtiska katra darbinieka labsajūta, ka viņu darbs tiek pamanīts un novērtēts.

Daudzi starptautiska mēroga pētījumi pierāda, ka šobrīd team building nozīme ir ļoti būtiska. Darba ņēmēji vairs neizvēlas darbavietas tikai pēc algas apmēra. Liela nozīme ir uzņēmuma vērtībām un komandas atmosfērai. Ieguldiet savos darbiniekos, lai stiprinātu uzņēmumu un sasniegtu augstas virsotnes!

3 padomi korporatīvo pasākumu organizēšanā

Sarīkot team building pasākumu nemaz nav tik sarežģīti. Tam nav obligāti jābūt kam lielam ar iespaidīgu budžetu. Arī mazākie uzņēmumi var sarīkot lielisku korporatīvo pasākumu. Raksta turpinājumā lasiet praktiskus padomus, kas var noderēt arī Jums!

1. Izmantojiet darba laiku

Cilvēkiem savs brīvais laiks ir ļoti dārgs. Tas ir laiks, ko pavadīt ar savu ģimeni, tāpēc rīkojiet korporatīvos pasākumus darba laikā! Tādējādi palielināsies apmeklējums, gan cilvēkiem būs iespēja saglabāt veselīgu darba un privātās dzīves līdzsvaru.

2. Iesaistiet darbiniekus

Team building ballītes organizēšanai nav jāgulstas tikai uz Jūsu pleciem. Iesaistiet darbiniekus, sākot no aptaujas, ko viņi pasākumā vēlētos darīt, līdz praktiskiem uzdevumiem, piemēram:

●      aktivitāšu izdomāšanas un saorganizēšanas;

●      uzkodu un dzērienu galda saklāšanas;

●      dziesmu saraksta izveides;

●      dekorāciju sagatavošanas;

●      ielūgumu izveides un izsūtīšanas;

●      vakara vadīšanas u.c.

Iespējams, ka jūsu vidū ir kāds radošs cilvēks ar labām organizatora dotībām. Ļaujiet izpausties!

3. Iepazīstiniet ar plānu

Pirms pasākuma izsūtiet darbiniekiem pasākuma norises plānu! Lai interesantāk, varat dažas plānotās aktivitātes neatklāt, atstājot pārsteiguma momentu. Plānā iekļaujiet arī aprakstu par mērķiem, ko team building laikā vēlaties sasniegt, piemēram:

●      komandas gara stiprināšana;

●      individuālo prasmju attīstīšana;

●      radošās jeb out of the box domāšanas veicināšana;

●      uzņēmuma nākotnes vīzijas izveide u.tml.

Tas palīdzēs darbiniekiem izprast, uz ko pasākuma laikā fokusēties, kam pievērst uzmanību.

Foto: pexels.com

Cerams, ka šis informatīvais raksts Jums noderēs, organizējot korporatīvo pasākumu saviem darbiniekiem. Ja vēlaties sarīkot jaudīgu un neaizmirstamu team building aktivitāti, vēršaties pie aktīvās atpūtas centra “GUNSnLASERS” komandas! Uzņēmums jau vairākus gadus regulāri rīko korporatīvos pasākumus gan mazām, gan lielām grupām.

Izklaides parki “GUNSnLASERS” piedāvā:

●      braucienus ar elektrokartingiem;

●      lāzertag jeb lāzera peintbola spēles;

●      krāsu peintbola spēles;

●      soft peintbola un reball spēles;

●      airsoft spēles.

Apmeklējiet mājaslapu www.gunsnlasers.lv vai zvaniet pa tel.27274646 (spiediet 1 un 1), lai uzzinātu plašāku informāciju un pieteiktu pasākumu! Uzņēmums strādā katru dienu.