4 svarīgi iemesli, kāpēc arī ziemā svarīgi dzert ūdeni

4 svarīgi iemesli, kāpēc arī ziemā svarīgi dzert ūdeni

15. Nov 2021, 09:17 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ziemā un rudenī mēs mazāk svīstam, neciešam no karstuma, tāpēc nereti aizmirstam par nepieciešamību padzerties. Novērots, ka ūdens patēriņš gada aukstajā periodā samazinās, taču tas nav pareizi, jo tāpat kā vasarā, arī rudenī un ziemā vajadzētu regulāri padzerties ūdeni.

Patiesībā, ziemā ūdens mums dažkārt vajadzīgs pat vairāk nekā vasarā. Ja vasarā karstums mudina padzerties, tad ziemā ķermenis var apjukt un nesaprast, ka cieš no sausuma un slāpēm. Turklāt, svarīgi atcerēties, ka sals ādu sausina tikpat ļoti kā sausais gaiss vasarā, tāpēc par pietiekamu ūdens dzeršanu nedrīkst aizmirst arī gada aukstajā periodā.

Kāpēc arī gada aukstajā periodā ūdeni vajadzētu dzert tikpat daudz, cik vasarā?

Ādas skaistumam

Ūdens izvada toksīnus, attīra organismu, baro šūnas. Ja  urīnceļu sistēma darbojas pareizi, kaitīgās vielas ātri izdalās no organisma. Ja organisms nesaņem pietiekami daudz ūdens un līdz ar to arī neizdala kaitīgās vielas, uz ādas var parādīties izsitumi, grumbas.

Āda, kas ir sausa no iekšpuses, noveco daudz ātrāk. Ūdens ir labākais līdzeklis pret novecošanos. Protams, nedrīkst aizmirst, ka ādas veselībai ziemas periodā nepieciešami arī citi līdzekļi, kas palīdzēs to mitrināt, piemēram, speciāli sejas krēmi. 

Ūdens palīdz zaudēt svaru un uzlabot gremošanu

Lai vielmaiņa darbotos precīzi kā pulkstenis, tu neciestu no vēdera darbības problēmām, un organismā neuzkrātos toksīni, ir nepieciešams ūdens. Tieši ūdens dzeršana pietiekamā daudzumā ir pirmais solis ceļā uz gremošanas sistēmas veselības uzlabošanu un svara zaudēšanu. Ņemot vērā, ka ziemā vairāk ēdam treknu pārtiku, mazāk dārzeņu un augļu, ūdens ir ļoti svarīgs, lai parūpētos par savu veselību un figūru.

Ūdens sniedz enerģiju

Miegainība, nogurums bieži vien rodas tieši dehidratācijas dēļ. Zinātnieki ir pierādījuši, ka ūdens dzeršana ir lielisks veids, kā pārvarēt miegainību, tāpēc, pirms ķeries pie kafijas tases, izdzer glāzi ūdens, un tu būsi uzveikusi miegainību.

Uzlabo sirds un asinsvadu sistēmas darbību

Ja tu ikdienā dzer pārāk maz ūdens, tavs organisms piedzīvo dehidratāciju, līdz ar to asinis kļūst biežākas un palielinās slodze gan uz sirdi, gan uz visu asinsvadu sistēmu, tāpat arī tiek traucēta visu orgānu darbība, kas, savukārt, var izraisīt veselības problēmas. 

Tāpēc ir svarīgi ne tikai vasarā, bet arī gada aukstajā periodā dzert ūdeni – gan tukšā dūšā, gan starp ēdienreizēm, tāpat arī sportošanas laikā un vienmēr, kad vien sajūti slāpes. Tas ļaus tev dzīvot veselīgāk.