30.10. STV: Mr. Bunny Kitchen, dzemdes mioma, putru izvēle mazulim, drošs mazuļa miedziņš

30. Oct 2022, 09:51 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ziemas laiks ir sācies! Un sācies tas ir ar Māmiņu Kluba jaunāko raidījumu, kuru šorīt pavisam nesteidzīgi varēji noskatīties savā TV. 

Ja palaidi raidījumu garām, nebēdā, jo piedāvājam iespēju noskatīties katru interesējošo sižetu atsevišķi vai arī visu raidījumu.

Šodien viesojāmies pie māmiņu superkomandas – Mr.Bunny Kitchen un koncepta veidotājām. Runājām par to, kā viņām kopīgi izdevies radīt bērniem draudzīgāko kafejnīcu Rīgā, atklājām, kādus bērniem īpašus ēdienus gatavo Anna Panna, un kā Helovīnus svin Ieva Koha-Zeltiņa.

Kādam jābūt pirmsmiega rituālam, lai vakarā bērniņš labāk aizmigtu, un kas nedrīkst atrasties mazuļa gultiņā, domājot par viņa drošību? Atbildes uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem šodien sniedza bērnu miega speciāliste.

Ja pirmajos mēnešos mazulis visu organismam nepieciešamo saņem no māmiņas piena, tad, augot lielākam, pienāk brīdis, kad tikai ar to vairs nepietiek, tāpēc ir laiks uzsākt piebarojumu. Ieteicamākais pirmais piebarojums ir dārzeņi un putras. Ar kurām putrām sākt, šodienas raidījumā vaicājām pediatrei.

Ārā paliek arvien vēsāks, vakari tumšāki, un jāpiemeklē bērniem atbilstošākais apģērbs. Jāatzīst, ka reizēm laikapstākļiem atbilstoša apģērba izvēle bērnam ir īsts izaicinājums, tāpēc vērtīgi būs ieklausīties padomos par bērnu kombinezonu izvēli ziemai.

Drīz pēc bērniņa piedzimšanas liela daļa jauno māmiņu saskaras ar pastiprinātu matu izkrišanu. Šāda situācija piemeklējusi arī jauno māmiņu Lauru, tāpēc kopā ar speciālistu veicām viņas matu diagnostiku, piemeklējot atbilstošākos matu kopšanas līdzekļus, kas palīdzēs atgūt skaisto matu rotu.

Domājot par visiem citiem, sieviete nereti aizmirst pati par sevi, savu veselību noliekot tālākā plānā. Raidījumā aktualizējām jautājumu par dzemdes miomu, jo ar to saskaras liels skaits sieviešu, bieži vien pat to pašas neapzinoties, jo netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība simptomiem.

Bērni vislabāk visu jauno apgūst no rotaļām. Šādā veidā mazie pasaules pētnieki arī vislabāk apgūst krāsas un ciparus. Interesantām un aizraujošām rotaļām, kas izglīto, iedvesmojāmies raidījumā.

TV