Lai gan pēc garās ziemas esam noilgojušies pēc saules stariem, svarīgi neaizmirst par ādas kopšanu, lai nepiedzīvotu nepatīkamu pārsteigumu – pigmentāciju.
Hiperpigmentācija ir ādas aizsardzības reakcija galvenokārt pret ultravioletajiem stariem. Kā norāda “Veselības centrs 4” dermatoloģe Tatjana Ļinova, ar laiku ādas aizsardzības spējas pavājinās: “Tāpēc pēc 30 gadu sasniegšanas redzam, ka iedegums pēc atrašanās saulē kļūst neviendabīgs. Visbiežāk to var novērot uz atklātajām ādas vietām saulē – sejas, dekoltē, kakla, rokām.”
Viens no efektīvākajiem līdzekļiem cīņā ar hiperpigmentāciju ir aktīvās vielas tiamidola lietošana, ko var lietot arī vasaras laikā, taču dermatoloģe uzsver, ka neviens līdzeklis nesniegs cerēto efektu, ja netiks lietots arī saules aizsargkrēms.
“Ja esat jau cīnījušies ar pigmentāciju un tagad neko tās mazināšanai nedariet, tā atgriezīsies. Tas ir darbs uz ilgu laiku,” uzsver dermatoloģe Tatjana Ļinova, minot trīs pasākumus, kas ir svarīgi hiperpigmentācijas gadījumā:
- Pastāvīga, regulāra saules aizsardzības pasākumu ievērošana, sevišķi tajās vietās, kur veidojas pigmentācija, proti, uz sejas, kakla, dekoltē;
- Regulāra agresīvo procedūru veikšana ar 1 – 2 gadu starplaiku, lai ādu atjaunotu un krasi samazinātu pigmentāciju;
- Ādas kopšana mājas apstākļos, kas palīdz sasniegto rezultātu paildzināt, samazināt sākotnējo pigmentāciju un mazināt tās sekas.