Leduslācēns Ille – aizkustinošs vēstījums par pēdējo leduslācīti

Leduslācēns Ille – aizkustinošs vēstījums par pēdējo leduslācīti

05. Oct 2010, 14:06 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Maza, mīļa, sirsnīguma un ar labu humora devu apveltīta grāmatiņa "Leduslācēns Ille" – brīnišķīga dāvana maziem un lieliem Jaunajā gadā!

{smallpic:1}

Leduslācītis dodas meklēt barību. Varbūt zoodārzā? Nē, būrī ieslēgts, lācītis nepaliks. Varbūt mežā? Taču iemantot brūno lāču uzticību nav viegli. Ja vien viņš prastu noķert lasi... Un Illem tas izdodas. Tagad viņš var palikt kopā ar brūno lācenīti Petru.

Par vienu no autoriem – Ivaru Sīli.


Vai tu zini, ka viens no grāmatas autoriem par leduslācēnu Illi ir dzimis Rīgā, izaudzis Dānijā, 22 gadu vecumā devies uz Grenlandi? Viņu sauc Ivars Sīlis.

 

2005. gadā Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi Ivara Sīļa grāmata pieaugušajiem „Nanoks” – dokumentāls stāsts par autora piedzīvojumiem, nonākot saskarsmē ar leduslāčiem, ko Grenlandē inuītu valodā sauc par nanokiem.

 

Ivars Sīlis  ir bijis daudzu neskartās dabas izpētes ekspedīciju dalībnieks, vadītājs un konsultants Grenlandē, Arktiskajā Kanādā, Norvēģijā.  Viņš ir polārais fotogrāfs, rakstnieks, TV filmu producents, lektors. Ivara Sīļa fotogrāfijas un raksti atrodami tādos starptautiskos izdevumos kā National Geographic Magazine, GEO, Stern.

Grāmatu no dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe.

 

www.zvaigzne.lv

 


3