Lietaina diena vairākumam cilvēku nozīmē iekštelpās pavadītu laiku ar samērā pasīvām aktivitātēm - TV skatīšanos, spēļu spēlēšanu, grāmatu lasīšanu. Protams, tas viss piestāv lietainām dienām, taču, kamēr laiks ir gana silts, izmanto iespēju un dodies laukā, jo arī lietainu dienu var pārvērst par superīgi pavadītu laiku kopā ar bērniem.
Nedaudz radošuma lietainu dienu pārvērtīs par īstu jautrību!
Speciālisti ir pierādījuši, ka bērniem ir nepietiekoši daudz fizisko aktivitāšu, tāpēc velciet mugurā piemērotu apģērbu un dodaties laukā arī tad, kad līst lietus, jo fiziskās aktivitātes laukā palīdz attīstīt bērna kustību funkciju un kognitīvās spējas.
- Ķeriet lietus lāses uz mēles, rokām, kājām.
- Lietainās dienās sliekas lien ārā no zemes, tāpēc mēģiniet saskaitīt, cik sliekas pastaigas laikā ieraudzīsiet.
- Kas notiek ar lietu, kad tas nokļūst uz zemes? Izsekojiet, kur aizplūst lietus straume no jūsu ieliņas – lejup uz citu ielu, uz kanalizācijas šahtu vai arī sastājas turpat pagalma vidū nelielā ezeriņā?
- Kas notiek ar akmeņiem, zāles stiebriņiem, puķēm lietainā laikā? Vērojiet dabu, kā tā pārvēršas lietus laikā.
- Izmēriet, cik daudz lietus nolīst noteiktā laikā. Dodaties laukā ar spainīti un uzņemiet laiku, cik ātri spainis piepildīsies.
- Metiet peļķē akmentiņus un vērojiet – kurš akmentiņš peļķē iekrīt ar lielāku plunkšķi, kurš rada lielāku viļņošanos?
- Klausieties lietus ritmu, kas veidojas, tam bungojot pret mājas jumtu. Izdomājiet šajā ritmā savu lietus deju.
- Tā vietā, lai šodien lēktu peļķēs, mēģiniet tām pārlēkt pāri.
- Nokrāsojiet lapu ar akvareļu vai arī guaša krāsām un dodaties ārā – vērojiet, kā lietus lāses veidos uz lapas savus zīmējumus.
- Kad lietus rimies, mēģiniet saskatīt varavīksni!
Lai rotaļāšanās lietū būtu bezbēdīgāka, svarīgi apģērbties atbilstoši laika apstākļiem un sekot līdzi bērnam, lai mazajam nebūtu auksti, drēbes nekļūtu mitras. Nonākot atpakaļ ieštelpās, uzreiz pārģērbieties siltās drēbēs un sasildieties ar siltu tēju!