Bērnu slimnīca piedāvā konsultācijas vecākiem par Covid-19

Bērnu slimnīca piedāvā konsultācijas vecākiem par Covid-19

29. Apr 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Turpinoties Covid-19 pandēmijas stāvoklim pasaulē, šobrīd vēl aizvien ir pārāk maz zināmā par slimības norises gaitu, ilgtermiņa iznākumiem un attīstības dinamiku, īpaši tas attiecināms uz bērniem. Pašreiz ir zināms, ka bērni, tāpat kā pieaugušie, inficējas ar SARS-CoV-2, bet bērniem gan infekcijas norise, gan simptomi ir atšķirīgi no pieaugušiem.

Bērniem Covid-19 simptomi var noritēt atšķirīgi no pieaugušajiem – ir vieglākas norises “klasiskās” pieaugušo klīniskās pazīmes kā drudzis, klepus un elpošanas grūtības, bet biežāk nekā pieaugušajiem var būt sastopamas slikta dūša, vemšana, caureja. Iespējamas arī citas slimības  pazīmes, kurus pašiem bērniem ir grūti aprakstīt vai viņu vecākiem pamanīt - muskuļu sāpes, nogurums, galvassāpes. Joprojām īpaši neskaidra ir bērnu loma vīrusa transmisijas procesā, kā arī nepieciešamais laiks līdz pilnīgam izveseļošanās brīdim.

Jana Pavāre, Bērnu slimnīcas pediatre, Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece: “Covid-19 ir jauna infekcija gan priekš Latvijas medicīnas aprūpes darbiniekiem, gan bērnu vecākiem. Ņemot vērā Bērnu slimnīcas speciālistu starptautisko sadarbības tīklu, ik dienu veikto jaunāko publikāciju ekspertīzi un kritiski analītisku izpēti, pie mums pašreiz ir koncentrētas jaunākās zināšanas par Covid-19 ārstniecību un aprūpi bērniem.”

BKUS speciālistu telefona konsultācijas var saņemt:

  • ģimenes ārsti, kuru aprūpē ir Covid-19 bērna vecuma pacienti
  • Covid-19 bērna vecuma pacientu vecāki

Konsultācijas pieejamas par visiem neskaidrajiem jautājumiem, kas skar:

  • slimības norisi
  • nepieciešamos pasākumus atveseļošanās periodā
  • rekomendācijas turpmākai novērošanai – īpaši pacientiem ar hroniskām saslimšanām

 

Konsultatīvais tālruņa numurs: 25680033 (darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.00)!