Zobu šķilšanās gēls. Kā izvēlēties piemērotāko?

Zobu šķilšanās gēls. Kā izvēlēties piemērotāko?

04. Dec 2024, 18:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai jūsu mazulis ir kļuvis kaprīzs un jūs novērojat pastiprinātu siekalošanās? Ir pamats ieskatīties viņa mutē un vēl labāk, uzmanīgi sataustīt viņa smaganas.  Ja mazuļa žoklis aizveras uz pirksta ar spēku, kas nav bērnišķīgs, tad apsveicam – zobiņi nāk!

Zobu nākšanai bērniem nav skaidra laika, viss ir ļoti individuāli. Bet visbiežāk tas notiek 6-8 mēnešu vecumā.

Zobu šķilšanās simptomi bērniem

Kad mazulim sāk šķilties zobi, viņš cieš no diskomforta un sāpēm, kas skar visu ģimeni. Vecāki ievēro, ka mazulis biežāk ir kaprīzāks, sliktāk guļ un mazāk ēd. Šādas pazīmes ne vienmēr liecina par zobiem, tas var būt arī " augšanas lēciens ". Tomēr zobu nākšanas periodā iepriekš minētajiem simptomiem tiek pievienoti vēl vairāki raksturīgi simptomi:

  • pastiprināta siekalošanās;
  • paaugstināta temperatūra;
  • iesnas;
  • smaganu iekaisums;
  • dažos gadījumos caureja vai izsitumi.

Šajā periodā, viegli masējot mazuļa smaganas, var sajust, ka zobs gatavojas izlauzties cauri smaganām.

Kas var palīdzēt mazināt zobu šķilšanās sāpes?

Kad bērns jūtas slikti, vecāki dara visu iespējamo, lai viņam palīdzētu. Tāpēc ir ļoti daudz veidu, kā mazināt sāpes zobu šķilšanās laikā: no silikona zobu griezējiem, līdz tautas padomiem, dažreiz ar apšaubāmu nozīmi. Bet patiesība, kā vienmēr, ir kaut kur pa vidu. Viens no visefektīvākajiem līdzekļiem, ko gan vecāki, gan pediatri iesaka - geli un ziedes zobu šķilšanai.

Protams, ir vērts pieminēt pretsāpju sīrupus, kuru pamatā ir paracetamols un ibuprofēns. Bet šeit ir svarīgi atcerēties, ka zobu nākšana var būt lēna un sāpīga, un šīs zāles nav ieteicams lietot ilgāk par 3 dienām pēc kārtas. Papildus medicīniskām indikācijām ir divas mazāk acīmredzamas indikācijas:

1.      Alerģija. Krāsvielas, aromatizētāji un aromāti, ko pievieno sīrupiem un suspensijām, ilgstoši lietojot, var izraisīt alerģisku reakciju.

2.      Tolerance pret jebkādām suspensijām. Diemžēl, zobu nākšana nav vienīgā problēma, ar ko nāksies saskarties jūsu bērnam, un lielākā daļa medikamentu akūtu elpceļu vīrusu infekciju, gripas un citu “saaukstēšanās” ārstēšanai bērniem līdz 6-7 gadu vecumam tiek ražoti šķidrā veidā. Tāpēc ilgstoša un nekontrolēta suspensiju, kuru pamatā ir paracetamols un ibuprofēns, lietošana var izraisīt ne tikai toleranci pret tiem, bet arī nepanesību pret jebkādām zālēm šajā formā.

Šeit ir svarīgi saglabāt līdzsvaru. Izmantojiet sistēmiskus pretdrudža līdzekļus, tikai galējā nepieciešamība. Atgādināsim, ka bērniem līdz viena gada vecumam ķermeņa temperatūra līdz 37,2 ir norma, jo mazuļa termoregulācijas sistēma vēl tikai attīstās. Ja termometrs rāda vairāk nekā 38 grādus, varat izmantot drošāku iespēju - svecītes, kas satur to pašu paracetamolu vai ibuprofēnu. Bet pat šeit jums ir rūpīgi jāizlasa anotācija un jākonsultējas ar ārstu.

Bet zobu šķilšanās geli ir īpaši paredzēti regulārai un ilgstošai lietošanai. Turklāt tiem ir lokāla iedarbība tieši uz iekaisuma vietu. Tāpat geli papildus pretsāpju iedarbībai mazina smaganu iekaisumu un darbojas kā antiseptiķi, palīdzot pasargāt mazuli no dažādām mutes dobuma infekcijām.

Kādu zobu šķilšanās gelu izvēlēties?

Tomēr, izvēlēties smaganu gelu, kas bērnam atvieglos zobu šķilšanos, arī nav viegls uzdevums. Tradicionāli tos var iedalīt divās grupās:

  • Zāles, kuru pamatā ir lidokaīns un benzokaīns;
  • Dabiskie geli, kuru pamatā ir augi un ekstrakti.

Pirmajiem ir ātrs sāpju mazināšanas efekts, taču tiem ir vairākas nopietnas blakusparādības. Lidokaīns un benzokaīns, ilgstoši lietojot, bērnam var izraisīt elpas trūkumu, asinsspiediena pazemināšanos, sirdsdarbības ātruma samazināšanos un dažos gadījumos pat krampjus. Mūsdienās pasaules medicīnā ir tendence atteikties no šo zāļu lietošanas pirmā dzīves gada bērniem.

Pediatri par visefektīvākajiem un drošākajiem nosauc gelus, kuru pamatā ir augu ekstrakti bez sintētiskām piedevām. Viens no efektīvākajiem šajā nišā ir itāļu gels Dentinale® natural. Augu sastāvdaļu kombinācija ir izvēlēta tā, lai ir ne tikai pretiekaisuma iedarbība, pateicoties kumelītei sastāvā, bet arī nodrošinātu pretsāpju efektu, par ko atbild bosvēlijas ekstrakts, citiem vārdiem sakot, vīraka eļļa. Un alvejas sula šajā kombinācijā darbojas kā antiseptisks līdzeklis.

Turklāt Dentinale® natural gelam ir vairākas citas priekšrocības:

  • Pilnīgi dabīgs (nesatur cukuru, parabēnus, sintētiskos pretsāpju līdzekļus, piemēram, lidokaīnu, benzokaīnu u.c.);
  • Ir patīkama garša (atšķirībā no geliem, kas satur lidokaīnu un benzokaīnu);
  • Nav vecuma ierobežojumu;
  • Nekaitīgs, norijot;
  • Nav blakusparādību (izņemot individuālu nepanesību pret zāļu sastāvdaļām).

Dentinale® natural gels ir optimāls risinājums zobu nākšanas laikā!