Jaunums Māmiņu Klubā: lekcija par bērna runas attīstību vecumā no 1 līdz 3 gadiem

Jaunums Māmiņu Klubā: lekcija par bērna runas attīstību vecumā no 1 līdz 3 gadiem

07. Jan 19:26 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmajā dzīves gadā mazuļa attīstība norit teju pa dienām, un tikpat strauji attīstās arī mazulīša valoda. Sasniedzot gada vecumu, bērniņš saprot jau vairākus vārdus un var izrunāt vienkāršākos no tiem.

Lai sekmīgi attīstītos bērna valoda, ir svarīgi mazuli atbalstīt – komunicējot ar bērniņu, lasot priekšā stāstus, kas veicinās mazuļa aktīvu runas attīstību un vārdu krājuma paplašināšanos. Svarīgu lomu veido arī emocionālā saikne ar mīļajiem, jo iekšējais komforts ir vēl viens svarīgs faktors bērna runas attīstībā.

  • Kādi faktori ir svarīgi mazuļa runas attīstībai?
  • Kā vecāki var veicināt bērna runas attīstību?
  • Kam, domājot par bērniņa runas attīstību, jāpievērš vērība 1 - 3 gadu vecumā?
  • Kā zināt, vai mana bērniņa runa attīstās atbilstoši viņa vecumam?
  • Kas vecākiem jāzina par bērniņa sakodiena veidošanos?

Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem par bērna runas attīstību vecuma posmā no 1 līdz 3 gadu vecumam saņemsi atbildes sertificētas audiologopēdes, miofunkcionālās terapeites un Latvijas audiologopēdu asociācijas vadītājas Evijas Ekures lekcijā Māmiņu Kluba Vecāku skolā.

PIETEIKTIES LEKCIJAI

Lekciju vada Evija Ekure, sertificēta audiologopēde, miofunkcionālā terapeite, Latvijas audiologopēdu asociācijas vadītāja

Par sevi Evija saka: “Es mīlu to, ko es daru, un tas ir mans stabils motivācijas avots. Tas mani mudina darīt visu iespējamo, lai šo ticību iegūtu ikviens mūsu pacients. Šī profesionālā aizraušanās liek man ik dienu izaicināt sevi un pilnveidot savas profesionālās iemaņas.” Strādājot klīnikā un apzinoties mūsu laikmeta straujo tempu, viņa guvusi pārliecību, ka arī funkcionālai terapijai ir jāmainās no nesamērīga ikdienas vingrinājumu apjoma uz mērķtiecīgām, rezultatīvām aktivitātēm. 

Profesionālā izglītība

  • 2018. gadā iegūts veselības zinātņu maģistra grāds veselības aprūpē RSU Rehabilitācijas fakultātē
  • 2015.gadā iegūts profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē un audiologopēda profesionālā kvalifikācija Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātē
  • Kopš 2015.gada regulāras pēcdiploma studijas ASV: praktiskie semināri un meistarklase (orālā fizioloģija, zemmēles saitītes izpēte, miega medicīna, agrīnā attīstība- neirofizioloģija) - prasmes un zināšanas balstītas pētījumos.
  • Kopš 2015.gada orofaciālās miofunkcionālās terapijas ieviešana Latvijas veselības aprūpes sistēmā: metodes iekļaušana tehnoloģiju reģistrā un ārstniecības personu apmācība. Šobrīd dotā metode ir plaši izplatīta. 

PIETEIKTIES LEKCIJAI