Gatavojam Ziemassvētku maskas

23. Dec 2016, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Aizvadot veco gadu un sagaidot Jauno, mēs varam sarīkot kārtīgu ballīti. Iespējams, bērni pusnakti nevarēs sagaidīt, jo saldi čučēs, tāpēc ballīti varam sākt jau laikus – grezni sapošoties, iespējams pat pārvēršoties kādā tēlā. Šodien mēs kopā mācīsimies pagatavot maskas papjēmašē tehnikā, kuras noteikti varēsim izmantot ballītes laikā, lai radītu jautrību. 

Papjēmašē tehnikā gatavotas maskas

avīzes

PVA līme

ūdens

balons

flomasteri

pašcietējoša veidojamā masa

pārtikas plēve

otas

krāsas

gumija

Pagatavošana: 

Sākam ar to, ka uz piepūsta balona uzzīmējam mūsu paredzētās maskas formu – iezīmējam vietu actiņām un degunam. Tad ņemam pašcietējošo veidojamo masu un sākam lipināt to tēlu, kuru esam iedomājušies.  

Kad esam no pašcietējošās masas izveidojuši maskas pamatnīti, tai jāļauj sacietēt, tas gan prasīs aptuveni 6 stundas. 

Kad maskas pamatnīte gatava, tad ir jāpaveic atbildīgs uzdevums, kuru droši drīkstam uzticēt bērniem, proti, ir jāsaplēš strēmelēs avīzes.

Pēc tam trauciņā lejam PVA līmi, kuru atšķaidām ar ūdeni un tad ar līmē mērcētām avīžu strēmelēm aplīmējam pirms tam izveidoto maskas pamatnīti. Lai maska būtu izturīga, ir nepieciešamas 4 līdz 5 avīžu kārtas. 

Pēc tam maskai atkal jāļauj nožūt, šoreiz tas prasīs aptuveni divas līdz trīs stundas. Kad tas ir noticis un avīžu daudzās kārtas ir nožvušas, ņemam masku nost no pamatnītes un rūpīgi apgriežam visas nelīdzenās maliņas, tāpat izveidojam mūsu maskas tēlam ausu formu un izgriežam maskā vietiņu acīm.

Lai mūsu gatavotās maskas iegūtu pabeigtības sajūtu, tās jānokrāso. Mēs izmantojām akrila krāsas, lai gan papīra zvēriem var pieķirt toni arī ar guašu krāsām.

Bērniem labprātāk rotaļājas ar to, kā tapšanā paši ir piedalījušies – ja paši ir palīdzējuši darināt maskas, tad maskošanās viņus aizraus daudz vairāk. 

Tad maskas sānu maliņās ar asām šķērēm izduram nelielus caurumiņus un ieveram gumiju.Tad atliek maskas piemērīt un ļauties jautrām rotaļām. 

Lai Jaunajā gadā mēs prastu būt laipnāki, atsaucīgāki, lai ģimenē valda saticība. Laimīgu jauno gadu!