Vai klepus sīrupi vispār palīdz? Man par to ir šaubas

Vai klepus sīrupi vispār palīdz? Man par to ir šaubas

Šobrīd mājās visi krekšķam ne pa jokam! Sākot no mazajiem līdz pat omei - māja kā lazarete. 

Sauss, rejošs, rīkli kairinošs klepus ir mokas zemes virsū, ar kurām nu nekādi netiekam galā.

Taču mana šīs dienas diskusija būs par klepus sīrupiem, ko tik intensīvi reklamē mediji un ko tik naski izraksta ārsti. Varu droši teikt, ka neviens klepus sīrups nopietna klepus gadījumā nav palīdzējis!

Pudelītes krājas, katra arī ko maksā (ap 3-5 lati!), taču jēgas nekādas. Turklāt, mazajam bērnam tās nevar pat iemānīt, bet lielais ir atmetis ar roku, jo jau pats zina, ka nekādas jēgas.

Arī es cenšos dzert, bet ne vella!

Runājos ar pazīstamām pediatrēm - neoficiāli viņas atzīst man, ka tiešām - klepus sīrupi nopietnāka klepus gadījumā nepalīdz. Labākais veids tomēr ir inhalācijas, kas momentā iedarbojas uz elpceļiem. Tomēr ārsti vienmēr izraksta pie bērnu augšējo elpceļu saslimšanas kaudzi sīrupu un arī farmaceits aptiekā ieteiks tieši tos (tajā brīdī laikam to, kuru reklamē medijos?)

Lai efektīvās pretklepus inhalācijas veiktu mājas apstākļos, nepieciešams inhalators ar krājtelpu vai nu jābrauc uz Bērnu slimnīcu (Gaiļezerā), kur laringīta lēkmes gadījumā ar ģimenes ārsta nosūtījumu izinhalē uz vietas un tad laiž mājās.

20130130091930-29813.jpg

Atceros, kad lielais bija mazs, viņš ļoti smagi līdz kādiem 5 gadiem slimoja ar laringītu, bija lēkmes pa nakti un mēs vienmēr traucāmies uz to bērnu slimnīcu, jo zinājām, ka tas ir vienīgais, kas palīdz. Līdz kāds mums pateica, ka to inhalatoru var taču nopirkt arī un turēt mājās.

Jāteic, ka tas mums lieti noder, tikai jebkurā gadījumā inhalējamajām zālēm ir nepieciešama ārsta recepte, un,ja uznāk lēkme un ārstu nevar uzreiz dabūt, atkal nekā...

Jautājums jums, mammas, vai klepus sīrupiņi tiešām ir kādreiz palīdzējuši un kurš sīrups pret kādu klepu? Vai esat jutušas kādu jēgu no tiem? 

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 31. Jan, 22:21

Tagad esam ārstējušies nedēļu - palīdzēja reāli tikt pa 1-2 dienām no smagas situācijas inhalācijas

minniite minniite 30. Jan, 14:24

Vēl labs līdzeklis ir medus + sīpoli

minniite minniite 30. Jan, 14:24

Mēs iegādājāmies inhalātoru un tas ir pats labākais un visi klepus sīrupi,kas bija līdz šim palīdzēja, bet tas bija ilgstoš proces. Tagad klepus ārstēšana notiek krietni ātrāk un vieglāk.

No Ventolina bērniem var palikt ļoti slikti, jo tas uzbudina. Reāli manam bērnam ir ļoti slikta dūša no šī medikamenta, ja dzer sīrupa veidā

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 30. Jan, 13:22

Paldies jums! Jau sastādīju sarakstu no jūsu ieteikumiem

lauvinja lauvinja 30. Jan, 13:12

No sildošām ziedēm man vislabāk tīk ziede , kas saucas Egle un pārdodās bišu prodiuktu veikalos.

Par bebru taukiem - oficiāli cik zinu tos nepārdod LV un pirkt no rokas HVZ ko, es tomēr neriskēju.

lauvinja lauvinja 30. Jan, 13:09

Pa lielam ir divu veidu klepus:
* kairinošs, kad palīdz inhalācijas, jo tās mīkstina elpceļus un veicina atklepošanu;
* atklepojošs, kad inhalācijām nav jēgas, jo tās neplaīdz izdalīties krēpām;

Par klepus sīrupiem - ir līdzējis sīrups uz efeju lapu bāzes. Reizēm izmantoju rutku ar medu. Nerezdu jēgu ikreiz mesties virsū ar šerpām inhalējamām zālēm, ja vien nav kāda īpaša diagnoze, kad tas ir nepieciešams.

Labi līdz kāju pēdu sildīšana un sildoša ziede uz pēdām un krūšu apvidū, uz nakti. Kā arī kartupeļu -medus aplikācijas. Bet šīs metodes ir lietojamas tikai un vienīgi tad, ja nav temperatūras.

princesemince princesemince 30. Jan, 11:48

Vēl esmu novērojusi pie zināmajiem bērniem - tiem, kuriem nācies izmantot Ventolīnu (sīrups vai it sevišķi inhalācijas), pēc tam jau diezgan grūti klepu izārstēt bez šī medikamenta lietošanas.

jankovska jankovska 30. Jan, 11:13

mums šoziem ļoti palīdzēja Hedilix pilieni, stipri un bez cukura, bet kad meita tagad redz reklāmā šīs zāles, tad saka mēs izārstējāmies!!! 😀

varbūt tā ir sakritība, bet man arī klepus sīrupi palīdz tiem bērniem, kas nav lietojuši antibiotikas.

princesemince princesemince 30. Jan, 10:59

Es bērnam vienmēr jūtu efektu no klepus sīrupiem, taču līdz šim šie klepus sīrupi nenoved klepu līdz galam. Līdz šim klepus beigas iestājušās pēc diviem faktoriem - pavasara iestāšanās vai homeopāta dotie graudiņi. Piebildīšu, ka man puika nekad nav lietojis ne Ventolīna inhalācijas un nekādā citā formā arī nē, ne antibiotikas, ne vispār tādas nopietnas zāles, iespējams tādēļ sīrupi, lietoti pēc klepus veida, vismaz slimības sākuma posmā ļoti palīdz. Papildus gan viņam tiek dotas tējas, kas arī "pieskaņotas" klepus veidam.

ievukitis ievukitis 30. Jan, 10:56

Mums ir interesanti, vecākajiem bērniem sīrupi palīdz, bet jaunākajam, kam arī klepus ir visbiežāk nepalīdz. Tad arī es sapratu, ka nav nekas labāks par inhalācijām, tikai mēs pagaidām izlīdzamies ar sēdēšanu pie katla elpojot tvaikus, kopš veicu šādas inhalācijas mazais ar bronhītiem vairs nav slimojis un sīrupi viņam tik tiešām nekādu labumu nedod. Vēl palīdz sildošās ziedes priežu eļļas ziede.
Lielajiem vislabāk palīdzējis Aflubin pine (arī man) un Brontex.

BaibaU BaibaU 30. Jan, 10:39 geeiitte

aha mana meitiņa katreiz pēc Stodal izvēmās 3x mēģināju!

Geite Geite 30. Jan, 10:29

Par Stodal homeopātisko sīrupu diemžēl neteikšu labas atsauksmes, jo mūsu bērnam bija izsitumi no viņa. Kā arī runājot ar ārstu uzzināju ka ne mēs pirmie kam ir alerģiska reakcija uz Stodal.

Geite Geite 30. Jan, 10:28

vēl ir labs variants sildošās smērītes smērēt bērnam un pēdiņām un kājām.
Ģimenes ārste mums ieteica bebru taukus bet mūsu tuvējās aptiekās es tos neatradu un lietojam Doktor MAM ziedi, viņa ir uz terpentīna bāzes. Esam lietojuši un esmu dikti apmierināta.

Priežu čiekuru sīrupu iesaku gan.es pagājušā vasarā izvārīju,man tas šķiet labs.bet protams, atkal kas der vienam var tomēr nelīdzēt otram.

Geite Geite 30. Jan, 10:25

Par klepus ārstēšanu varu teikt ka vislabākās tomērt skaitās inhalācijas. Mana ģimenes ārste arī vienmēr to norāda. Protams ka ja nav nekas nopietns palīdz tas pats rutks ar medu, vai ceļteku sīrups, vai vēl labāk ir priežu čiekuru sīrups. bet tomērt inhalācijas pat viselementārākās kumelītes tvaiku vai novārītu kartupeļu tvaiku elpot ir efektīvs. Bet viss ir atkarīgs no pašas kaites. Nevienu slimību nevar arstēt uz pašu izdomātiem līdzekļiem nerunājot ar ārstu. Kā arī katram cilvēkam organisms ir savādāks un ne visiem viens līdzeklis (paņēmiens) palīdzēs.
Es speciālus sīrupus neesmu lietojusi ne sev ne mazajam. Mēs līdz šim tikām galā ar pašmāju receptēm ko atbalsta arī mūsu ārste.

BaibaU BaibaU 30. Jan, 10:25

Aaa man tikko darudzene slavēja Āpšu taukus, viņa GR un arī saslimusi un mazais puika 1,6 arī- bet tauki labi abiem esot palīdzējuši!

BaibaU BaibaU 30. Jan, 10:24

jā iepriekš ceļmallapu arī mums bija, arī palīdzēja!👍
Redziet vēl jau baigā atšķirība tas vecums mazajam klepotājam... Mēģināju inhalācijas taisīt viņa neļaujas, skrien prom... Pienu dzert ar medutiņu vai vispār atsakās!

aab aab 30. Jan, 10:13

Stodal vispār ir arī mūsmājās kā pīlei ūdens. pilnīgi un galīgi! mums daktere kādā reizē teica Brontex sīrupu. jā, palīdz! tagad jau zinu, ja klepo, tad dodu to. Stodal stāv zāļu plauktiņā nolikts, ārā jau negribas mest.

1 2