Vai klepus sīrupi vispār palīdz? Man par to ir šaubas

Vai klepus sīrupi vispār palīdz? Man par to ir šaubas

30. Jan 2013, 09:19 Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs

Šobrīd mājās visi krekšķam ne pa jokam! Sākot no mazajiem līdz pat omei - māja kā lazarete. 

Sauss, rejošs, rīkli kairinošs klepus ir mokas zemes virsū, ar kurām nu nekādi netiekam galā.

Taču mana šīs dienas diskusija būs par klepus sīrupiem, ko tik intensīvi reklamē mediji un ko tik naski izraksta ārsti. Varu droši teikt, ka neviens klepus sīrups nopietna klepus gadījumā nav palīdzējis!

Pudelītes krājas, katra arī ko maksā (ap 3-5 lati!), taču jēgas nekādas. Turklāt, mazajam bērnam tās nevar pat iemānīt, bet lielais ir atmetis ar roku, jo jau pats zina, ka nekādas jēgas.

Arī es cenšos dzert, bet ne vella!

Runājos ar pazīstamām pediatrēm - neoficiāli viņas atzīst man, ka tiešām - klepus sīrupi nopietnāka klepus gadījumā nepalīdz. Labākais veids tomēr ir inhalācijas, kas momentā iedarbojas uz elpceļiem. Tomēr ārsti vienmēr izraksta pie bērnu augšējo elpceļu saslimšanas kaudzi sīrupu un arī farmaceits aptiekā ieteiks tieši tos (tajā brīdī laikam to, kuru reklamē medijos?)

Lai efektīvās pretklepus inhalācijas veiktu mājas apstākļos, nepieciešams inhalators ar krājtelpu vai nu jābrauc uz Bērnu slimnīcu (Gaiļezerā), kur laringīta lēkmes gadījumā ar ģimenes ārsta nosūtījumu izinhalē uz vietas un tad laiž mājās.

20130130091930-29813.jpg

Atceros, kad lielais bija mazs, viņš ļoti smagi līdz kādiem 5 gadiem slimoja ar laringītu, bija lēkmes pa nakti un mēs vienmēr traucāmies uz to bērnu slimnīcu, jo zinājām, ka tas ir vienīgais, kas palīdz. Līdz kāds mums pateica, ka to inhalatoru var taču nopirkt arī un turēt mājās.

Jāteic, ka tas mums lieti noder, tikai jebkurā gadījumā inhalējamajām zālēm ir nepieciešama ārsta recepte, un,ja uznāk lēkme un ārstu nevar uzreiz dabūt, atkal nekā...

Jautājums jums, mammas, vai klepus sīrupiņi tiešām ir kādreiz palīdzējuši un kurš sīrups pret kādu klepu? Vai esat jutušas kādu jēgu no tiem? 

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 31. Jan 2013, 22:21

Tagad esam ārstējušies nedēļu - palīdzēja reāli tikt pa 1-2 dienām no smagas situācijas inhalācijas

LaimīgāPriede LaimīgāPriede 30. Jan 2013, 14:24

Vēl labs līdzeklis ir medus + sīpoli

LaimīgāPriede LaimīgāPriede 30. Jan 2013, 14:24

Mēs iegādājāmies inhalātoru un tas ir pats labākais un visi klepus sīrupi,kas bija līdz šim palīdzēja, bet tas bija ilgstoš proces. Tagad klepus ārstēšana notiek krietni ātrāk un vieglāk.

No Ventolina bērniem var palikt ļoti slikti, jo tas uzbudina. Reāli manam bērnam ir ļoti slikta dūša no šī medikamenta, ja dzer sīrupa veidā

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 30. Jan 2013, 13:22

Paldies jums! Jau sastādīju sarakstu no jūsu ieteikumiem

lauvinja lauvinja 30. Jan 2013, 13:12

No sildošām ziedēm man vislabāk tīk ziede , kas saucas Egle un pārdodās bišu prodiuktu veikalos.

Par bebru taukiem - oficiāli cik zinu tos nepārdod LV un pirkt no rokas HVZ ko, es tomēr neriskēju.

lauvinja lauvinja 30. Jan 2013, 13:09

Pa lielam ir divu veidu klepus:
* kairinošs, kad palīdz inhalācijas, jo tās mīkstina elpceļus un veicina atklepošanu;
* atklepojošs, kad inhalācijām nav jēgas, jo tās neplaīdz izdalīties krēpām;

Par klepus sīrupiem - ir līdzējis sīrups uz efeju lapu bāzes. Reizēm izmantoju rutku ar medu. Nerezdu jēgu ikreiz mesties virsū ar šerpām inhalējamām zālēm, ja vien nav kāda īpaša diagnoze, kad tas ir nepieciešams.

Labi līdz kāju pēdu sildīšana un sildoša ziede uz pēdām un krūšu apvidū, uz nakti. Kā arī kartupeļu -medus aplikācijas. Bet šīs metodes ir lietojamas tikai un vienīgi tad, ja nav temperatūras.

princesemince princesemince 30. Jan 2013, 11:48

Vēl esmu novērojusi pie zināmajiem bērniem - tiem, kuriem nācies izmantot Ventolīnu (sīrups vai it sevišķi inhalācijas), pēc tam jau diezgan grūti klepu izārstēt bez šī medikamenta lietošanas.

princesemince princesemince 30. Jan 2013, 10:59

Es bērnam vienmēr jūtu efektu no klepus sīrupiem, taču līdz šim šie klepus sīrupi nenoved klepu līdz galam. Līdz šim klepus beigas iestājušās pēc diviem faktoriem - pavasara iestāšanās vai homeopāta dotie graudiņi. Piebildīšu, ka man puika nekad nav lietojis ne Ventolīna inhalācijas un nekādā citā formā arī nē, ne antibiotikas, ne vispār tādas nopietnas zāles, iespējams tādēļ sīrupi, lietoti pēc klepus veida, vismaz slimības sākuma posmā ļoti palīdz. Papildus gan viņam tiek dotas tējas, kas arī "pieskaņotas" klepus veidam.

taschinka taschinka 30. Jan 2013, 10:27 sviestamusha

Priežu čiekuru sīrupu iesaku gan.es pagājušā vasarā izvārīju,man tas šķiet labs.bet protams, atkal kas der vienam var tomēr nelīdzēt otram.

aab aab 30. Jan 2013, 10:13

Stodal vispār ir arī mūsmājās kā pīlei ūdens. pilnīgi un galīgi! mums daktere kādā reizē teica Brontex sīrupu. jā, palīdz! tagad jau zinu, ja klepo, tad dodu to. Stodal stāv zāļu plauktiņā nolikts, ārā jau negribas mest.

taschinka taschinka 30. Jan 2013, 09:54

Būtībā es sev klepum pērku reti ko,dzeru zāļu tējas,ēdu medu,ķiplokus un tik tad,ja klepus tiešām briesmīgi traucē,tad pērku kaut ko aptiekā.

Dēlam atkal cits gadījums,paralēti klepus sīrupiem elpo Asmas zāles.

Vīrs netic,ka kaut kas aptiekās ir jēdzīgs.
Katram savs.

Nu Stodal mums ir kā pīlei ūdens

taschinka taschinka 30. Jan 2013, 09:41

Man un dēlam klepus sīrupu palīdz,ātrāk beidzas klepus un maigāks tas kļūst.
Dēlam parasti izraksta katrā reizē citu sīrupu,nez kapēc.Man pašai labi palīdz STODAL.
Vīram nepalīdz neviens sīrups,jo bērnībā pieradinaja pie antibiotikām.Kā kas,tad rakstīja tās.Un tagad vairs nekas neārstē parastu klepu kā vienīgi antibiotikas.