Vai burciņu ēdiens ir tik briesmīgs? Kā domā Tu?

Vai burciņu ēdiens ir tik briesmīgs? Kā domā Tu?

18. Oct 2013, 16:31 Banija_lv Banija_lv

Vakar uzdūros kādam komentāram, kurā kāda dāma bija ārprātīgi sašutusi par to, ar kādu ēdienu mūsdienās māmiņas baro savus mazuļus, jo mazie ēd tikai un vienīgi no burciņām. Un, viņasprāt, burciņu ēdiens ir kaut kas šausmīgs, neveselīgs un bez maz vai indīgs.

Atzīšos, ka arī es esmu no tām mammām, kura paralēli pieniņam, putrām, dārzeņiem un cita veida ēdienam savam mazulim piedāvā burciņu ēdienu, jo ne vienmēr sev gatavoto ēdienu var dot arī mazajam un ne vienmēr ir iespēja vārīt vēl vienu katlu, kurā ir speciāli sagatavota pārtika mazulim.

Kāda ir Tava attieksme pret burciņu ēdienu? Vai arī Tev šķiet, ka tas ir kaut kas šausminošs un neveselīgs, vai arī piekrīti, ka reizi pa reizei, piemēram, izbraucienos, jau var? Bet varbūt burciņu biezeņus savam mazulim piedāvā katru dienu?

helliite helliite 19. Oct 2013, 12:51

Mazuli piebarot sākām maija beigās, kad pašmāju dārzeņi nav pieejami! Vēlāk gan dabūjām vēl veselu ķirbi no iepriekšējās ražas, bet piebarojumu uzsākām ar birciņpaiku!
Dakteri arī teica- labāk dot burciņas, nevis pirkt saķīmiķotos ārzemju dārzeņus!

Kopš ir pieejami LV dārzenīši, taisu biezeni pati- uz trīs dienām, lai nav jāķimirējas katru dienu!
Bija brīdis, kad paštaieīto biezeni ignorēja, daktere ieteica iedot atkal burciņēdinu! Iedevām, un atkal aizgāja ēšana! Tagad atkal ēd tikai paštaisīto, tomēr maz!
Viņam vairāk patīk, ka es vienkārši uzvāru brokoļus un puķkāpptus un viņš pats kožļā, ar saviem 3 zobiem un smaganām 😀

zacc zacc 18. Oct 2013, 21:21

Nelietoju, man šķiet aizdomīgi tie produkti. Pētījusi neesmu. Tā kā paši ģimenē ēdam daudz un dažādus dārzeņus, nav problēmu pagatavot. Šodien pat pusdienās ēdām abi divi kartupeļu-brokoļu-burkānu sautējumu, bez sāls, vienīgā garšviela - dilles.
Nezinu gan pagaidām, ko darīšu ar augļiem, pagaidām ir āboli, tos sarīvēju uz plastmasas rīves. Vēlāk tad jau redzēs.

Minīc Minīc 18. Oct 2013, 13:21

Es arī vairāk vai mazāk pērku saldos biezeņus,bet ir gadijies arī kāds dārzņu gardums!
Neesmu PRET viņiem,ikdienā nedodu,bet ja citu iespēju nebūtu-dotu,piemēram izbraucienā,ciemojoties utt!!!
Jajau tur būtu tik slikti ar to sastāvu,domāju veikalu plauktos viņi nestāvētu!!!

cecii cecii 18. Oct 2013, 12:37 ligindra2

Nu es vairāk domāju Latviju un tagad rudeni - nav ne mazākā iemesla dot mazulim burciņu putru. Vienīgā atruna varētu būt - slinkums stāvēt pie plīts. Bet arī to taču var atrisināt - savārīt kaut nedēļai uz priekšu un sasaldēt. Iespējams, ka Vācijā ir cita situācija. Šeit tirgus pilns ar zemniekiem. Ok, nav tas eko, bet nu nevajag arī. Un nitrāti viegli izvadās no organisma.

cecii cecii 18. Oct 2013, 12:13

Es labāk citēšu H.U.Grimmu "Burciņu putrai vairs nav nekādas līdzības ar to,ko vēlas māte - svaigu, dabisku uzturu savam bērnam. Zīdaiņu pārtika burciņās ir ne tikai vecāka kā bērns, kurš to ēd. Tā ir mazvērtīga salīdzinājumā ar īstu paštaisītu putriņu, satur mazāk vitamīnu, ir sterila, tāpēc mazulis nespēj tik labi trenēt savu imūnsistēmu".
Bet es nenosodu tās māmiņas, kas izvēlas par labu burciņām. Tikai žēl, ka viņas īsti neapzinās, ka tas nav labākais mazulim.

aab aab 18. Oct 2013, 11:48

reiz draugiem.lv klīda video, kurā kāda (tiesa gan ne latviešu māmiņa) sieviete nogaršo to, kas ir bērnu biezeņu burciņās. doma bija parādīt kā garšo šī pārtika, kuru dodam saviem bērniem. protams, ka video bija smieklīgs, jo ēdiens bija pretīgs, bet, kad jautrība pagaisusi, saproti, ka tas ēdiens nemaz tik garšīgs tur nav un to savam bērnam dot es negribētu. jā, es devu burciņēdienu, bet ļoti maz. vairāk gan kā pirmo piebarojumu, lai nav jātaisa, tāpat jaucu ķirbi klāt kartupeļiem utt.
meita īpaši nebija "par" burciņēdienu. piem., puķukāposts - atverot burciņu un pasmaržojot saturu, man jau pašai rāva uz korķi. bērnam bija pumpas no šāda veida puķukāposta. ar ķirbi bija līdzīgi. bet, kad devu normālus šos produktus, tad nekādu pumpu nebija.