Šūpoles uz atsperēm – jautri un arī veselīgi

Šūpoles uz atsperēm – jautri un arī veselīgi

27. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Foto – Pixabay.com

Šūpoles uz atsperēm ir ļoti pieprasītas, jo tās dāvā bērniem neaizmirstamas prieka minūtes, ir labs trenažieris kustības un vestibulārā aparāta koordinācijai. Tās var kļūt par labu dāvanu svētkos, ja ģimenei ir savs pagalms, vai labu laika pavadīšanas veidu bērnu laukumiņā.

Ražotāji piedāvā visdažādākos modeļus, kas ļauj šo ārtelpu rotaļlietu veiksmīgi iekļaut jebkurā ainavā, bet konstrukcija piemērota izmantošanai ārtelpās visu gadu.

Atsperu atrakcijām ir dažādi modeļi un tematika, bet populārākais, iespējams, vecāku nostaļģisko atmiņu dēļ ir tieši rotaļu zirdziņš.

Mediķi apgalvo, ka šūpoties bērniem ir pilnīgi dabiski. Vispirms mazais “šūpojās” vēderā pie mammas, tad – uz rokām un ceļgaliem visiem pieaugušajiem ģimenes locekļiem, kā arī šūpulī vai ratiņos. Tāpēc šūpoles uz atsperēm ir trenažieris, kurš vislabāk atbilst bērna interesēm un izraisīs lielu sajūsmu.

Rotaļlietas uz atsperes palīdz bērnam iemīlēt kustības, viegli un ātri attīsta bērna koordināciju, vestibulāro aparātu un, protams, muskuļu korseti.

Atsperu šūpoles visbiežāk ir augu, automašīnu, dažādu dzīvnieku, dabas elementu vai multfilmu varoņu formā.

Tās tiek ražotas no drošiem un izturīgiem materiāliem, kuriem ir augsta noturība pret siltumu, ugunsdrošība, kas aprēķināta uz ilgāku ekspluatācijas laiku. Izstrādājumu karkasu var izgatavot no saplākšņa, kam piemīt lieliska izturība pret mitrumu un mehāniska rakstura bojājumiem.

LASI ARĪ – NO KURA VECĀKA BĒRNS MANTO INTELEKTU?