Superbēbis 2024: Pieredze ar piebarojuma uzsākšanu

18. Feb 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Iepazīstinot mazuli ar pirmo piebarojumu, nereti mammas apjūk, jo nav skaidrības, ar ko gan sākt. Kāda bijusi pirmā piebarojuma pieredze Superbēbītei Matildei?

Māmiņa Egita stāsta, ka Matildei piebarojums tika piedāvāts salīdzinoši vēlu, jo pirmos sešus dzīves mēnešus mazulītei tika nodrošināta ekskluzīva krūts barošana. Sākot ar sešu mēnešu vecumu Superbēbītei intensīvā tempā tika ieviests piebarojums. “Ārsts izveidoja plānu un sākām uzreiz ar vairākiem dārzeņiem, jo nedēļas laikā bija jāpanāk pilnvērtīga ēdienreize,” stāsta māmiņa Egita, piebilstot, ka Matildei piebarojuma ieviešana bija ļoti sekmīga. 

Lai gan vairākumā gadījumu piebarojums tiek uzsākts ar dārzeņiem, ģimenes ārste Zanda Mundeciema stāsta, ka drīkst sākt arī ar graudaugiem. “Mēdz teikt, ka šis ir laiks, kad ģimene uzzina par dārzeņiem, kurus iepriekš nemaz nav zinājuši, jo tagad daudz vairāk tiek piedomāts par to, kā tiek ēsts,” stāsta ģimenes ārste, piebilstot, ka tad, ja bērnam garšo dārzeņi, piebarojumu sāk ar ziedkāpostu un pastinaku. Ideālā gadījumā dārzeņiem var pievienot graudaugus.

Veikalos iespējams iegādāties jau gatavas maltītes mazuļiem, kurās apvienoti dārzeņi arī ar graudaugiem. “Matildei iegādājos jau gatavas ēdienreizes burciņās, jo putrām ir klāt viss vajadzīgais, kas ir ļoti ērti,” stāsta māmiņa Egita. Tas arī ģimenei ļauj kombinēt ēdienreizes pēc vajadzības.

Mazulim augot un kļūstot aktīvākam, pieaug arī viņa organisma vajadzības pēc dažādiem mikroelementiem, ko mammas piens vairs nespēj nodrošināt. “Mazuļiem svarīgs ir papildu dzelzs avots,” uzsver ģimenes ārste Zanda Mundeciema, piebilstot, ka to var nodrošināt ar dārzeņiem, graudaugiem un gaļu, tāpēc arī ar gaļas ieviešanu uzturā nevajadzētu vilcināties. Kā pirmo gaļas avotu ārste iesaka truša, teļa un tītara gaļu, kas ir mazāk alerģiskas un papildina mazuļa uzturu ar vajadzīgo dzelzs daudzumu.