Superbēbīša ģimene ir aktīva, katru brīvo brīdi veltot atpūtai dabā, bet jau pavisam drīz mazulītim gaidāms pirmais tālākais ceļojums. Vienlaikus māmiņa Kitija pievērš lielu vērību bēbīša un visas ģimenes drošībai. Ko svarīgi atcerēties, domājot par mazuļa drošību vasarā, vaicājam ģimenes ārstei, Māmiņu Kluba Vecāku skolas lektorei Jekaterinai Āboliņai.
Pasargāt no saules
Vasarā obligāti jāatceras par aizsardzību no saules, tāpēc svarīgi lietot aizsarglīdzekļus. Tas var būt plāns kokvilnas vai lina apģērbs, kas mehāniski rada aizsargslāni, pasargājot bērniņa ādu no saules stariem, kā arī saules aizsargkrēmi. Izvēloties saules aizsargkrēmu, pievērs vērību, lai tā SPF būtu vismaz 50.
Ģimenes ārste norāda, ka bērnam optimāla gaisa temperatūra ir 24-25 grādi
Neaizsedz ratus
Ģimenes ārste Jekaterina Āboliņa uzsver, ka vasarā nekādā gadījumā nedrīkst aizsegt ratus. “Pieļaujams ir tikai viegls moskīta tīkls, taču nekādā gadījumā nedrīkst aizsegt ratus ar lakatu, sedziņu vai ko citu. Siltums, kas nāk no saules stariem, silda mazuli, ratos nenotiek gaisa apmaiņa,” skaidro ģimenes ārste, atgādinot, ka nekādā gadījumā nedrīkst mazuli atstāt vienu pašu arī mašīnā, pat ja bērniņš ir iemidzis un vecāki vēlas tikai uz īsu brīdi ieiet veikalā.
Aizsardzība no kukaiņiem
Lai pasargātu mazuli no odiem un citiem kukaiņiem, lieto moskīta tīklu ratiem, gultiņai un istabu logiem. Tāpat arī var izmantot speciālās kukaiņus atbaidošās ierīces. Tāpat arī pieejami dažādi speciāli kukaiņus atbaidoši līdzekļi, kurus var lietot arī ap vietu, kur atrodas bērns.
Nodrošini gaisa peldes
Karstuma ietekmē bērniem vasarā var veidoties sviedrene. Tā izpaužas ar maziem izsitumiem un norāda uz to, ka bērns ir nosvīdis un sviedri radījuši kairinājumu. Šādā gadījumā bērna āda pēc iespējas ātrāk jānoskalo ar ūdeni, lai uz tās nebūtu sviedru, kas veicina kairinājumu. Tāpat arī svarīgi nodrošināt, lai bērns nesasvīstu atkārtoti. Ja mazuļa ādai radies kairinājums, vari lietot speciāli tam paredzētus krēmus, kā arī jānodrošina gaisa peldes.