Pirmās palīdzības sniegšanas nodarbība

Pirmās palīdzības sniegšanas nodarbība

29. Sep 2014, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ikvienam vecākam būtu svarīgi apgūt pirmās palīdzības sniegšanu, jo mediķu brigāde var ierasties 5 vai 10 minūšu laikā. Taču bieži vien nelaimē nonākušajiem ir tik liels apjukums, šoks un bailes, ka viņi pat nespēj izstāstīt, kurā vietā nelaime notikusi, tāpēc ātrās palīdzības ierašanās var būt ar krietnu kavēšanos, bet nereti dzīvības glābšanā ir svarīgas ne tikai minūtes, bet arī sekundes.


Kā atzīst Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes ārsts Roberts Fūrmanis, bērnus var iedalīt trīs nosacītās grupās. Katrai no šīm grupām ir sava traumu un nelaimes gadījumu specifika.

Pirmā palīdzība zīdainim

Pirmā grupa ir zīdaiņu vecums no bērna pirmajām dzīves minūtēm līdz brīdim, kad bērns sāk aktīvi pārvietoties, tas ir apmēram līdz viena gada vecumam. Šajā grupā biežākās nelaimes notiek, aizrijoties ar pārtiku, rotaļlietām, pārkaršana.

Mazuļi - liels traumatisma risks. Kā pasargāt?

Otrā grupā ir tie bērniņi, kuri aktīvi sāk pārvietoties, izzināt pasauli savām acīm, tausti, garšu un ožu. Šajā periodā viņam liekas interesants viss, ko var paņemt rokā, ko var pagaršot, kur var ielīst un kur var ielikt savu roku. Šajā vecumā ierastas traumas ir applaucēšanās, apdegumu iegūšana, slīkšana, pārkaršana.

Kā tikt galā ar bērnu traumām, kā palīdzēt?

Savukārt trešajā grupā vēlos iekļaut tos bērnus, kuri jau nedaudz sāk apzināties savas darbības, sāk saprast, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, sāk izmantot citus pārvietošanās līdzekļus utt. Trešajā grupā traumu spektrs ir visplašākais - sākot no viegliem nobrāzumiem līdz pat smagām traumām, kas komplicējās ar bezsamaņu. Šajā grupā, tāpat kā visās iepriekšējās, būtisku lomu spēlē profilaktiskais darbs - bērna izglītošana par to, ko drīkst un ko nedrīkst darīt.

Apmeklē pirmās palīdzības sniegšanas nodarbību un uzzini:

- kādas ir biežākās bērnu traumas;

- kas jādara katrā no traumu gadījumiem;

- ko darīt un kā palīdzēt bērnam līdz ierodas ātrā medicīniskā palīdzība;

- kā veikt mākslīgo elpināšanu un sirds masāžu;

- kā rīkoties aizrīšanās gadījumā;

- kā rīkoties apdegumu un applaucēšanās gadījumā;

- kā rīkoties kaulu lūzumu gadījumā.

Nodarbībā notiks arī paraugdemonstrējumi uz mācību lelles!

Kur notiks?

Māmiņu kluba mājīgajās telpās Vīlandes ielā 1, 2. stāvā, ieeja  no Elizabetes ielas

Cik maksā?

€ 10 /Ls 7,03 katram dalībniekam

PIESAKIES UZ PIRMĀS PALĪDZĪBAS SEMINĀRU!