Par dabisku bērna attīstību runā arvien vairāk un vairāk, atstājot pagātnē sēdināšanu spilvenos, staidzināšanu ar rociņas, bērnu likšanu staigulīšos. Ieskaties, ko māmiņas uzskata par dabisku bērna attīstību.
- Dabiska bērna attīstība - bērna nesteidzināšana un nekavēšana jaunu prasmju apguvē
- Dabīga bērna attīstība ir tad,kad bērns sāk darīt pats,nevienu nemudināts! Sāk sēdēt pats,spert pirmos soļus izvēlas pats.
- Ļaut bērnam PAŠAM visu izdarīt,nespiežot kaut ko darīt,viņš ir tas,kas pateiks,ko ES tagad gribu un darīšu!
- Galvenais bērna attīstībai ir ieklausīties viņa ķermenī un tajā, ko tas spēj un grib darīt konkrētā mirklī.
- Dabīga bērna attīstība ir kombinācija starp dvēseles ceļu un ģimenes mīlestību.
- Dabīga attīstība, manuprāt, ir tā,ka ļauj pašam zīdainim rādīt, ko viņš jau pats dara, nevis iejaucoties vecākiem un stimulējot.
- Bērns ir "gudrāks" nekā mums šķiet un visu pratīs iemācīties pats- tāda, lūk, ir dabiska bērna attīstība!
- Bērnu dabīga attīstība man šķiet ir paļaušanās uz savām iekšējām sajūtām darbojoties ar bērnu, jo katrs bērns taču ir personība.
- Dabīga bērna attīstība ir tāda, ko nesalīdzina ar citu mazuļu panākumiem, viss notiek tam paredzētajā laikā un vietā.
- ĢIMENĒ JĀBŪT HARMONIJAI un MĪLESTĪBAI. Dabiskas dzemdības,rūpes atbilstošas vecumposma īpatnībām,piemēram, bebīšskola, bērnu baseins.
- Bērna dabīga attīstība - pacietība, vērība un mīlestība pret bērnu no vecāku puses.
- Bērnam tiek nodrošināta vide, kurā viņš spēj attīstīties patstāvīgi, bez pieaugušo iejaukšanās, piemēram, bērns apsēžas pats, nevis tiek stutēts spilvenos.
- Bērnībā mazulim dota iespēja miniatūrā izdzīvot daudzas situācijas, kuras dzīvē var gadīties,jāļauj tās izdzīvot pareiziaujot visam notikt pašam,pašam staigāt, pašam rāpot, pašam celties kājās-neizmantot papildierīces, lai paātrinātu procesus