Foto: pixabay.com
Līdz ar rudens atnākšanu kā ik gadu aktuālas kļūst arī dažādas saslimšanas. Īpaši labvēlīgs rudens drēgnums ir dažādu augšējo elpceļu slimību izplatībai, kas izpaužas kā kakla sāpes, kurām sabiedrotais nereti ir klepus, ko noteikti nevar atstāt bez ievērības, kas var pāriet daudz dziļākās saslimšanās.
Māmiņa Linda par Aijas Apsītes lekciju:
Būtu melots, ja teiktu, ka mani bērni neslimo. Slimo un parasti ar pilnu komplektu- iesnām, klepu un temperatūru. Ja temperatūrai ir zināmi paņēmieni, tāpat arī iesnas var novērtēt un saprotu, kā cīnīties, tad klepus var būt pavisam viltīgs,jo ja ārēji tas nav redzams, tad iekšēji var būt arī saasinājums kādā brīdī. Lektore Aija zinoši informēja gan par teorētiskām, gan praktiskām lietām, kas saistītas ar klepus ārstēšanu. Jāatzīst, ka iepriekš nereti biju rīkojusies aplam, ārstējot konkrēto klepus veidu, iedomājoties, ka visiem veidiem ir universāls risinājums. Šī būs noderīga lekcija, lai mammām saprotamā veidā izstāstītu, kā tikt galā ar rudens un ziemas lielāko biedu- KLEPU, nepadarot to par nopietnu saslimšanu.
Vecāku skolas seminārs norisināsies divās daļās: būs gan teorētiskā, gan praktiskā apmācība:
Nāc un uzzināsi, kas ir imunitāte, kā tā veidojas, un kā to stiprināt!
- Slimības rašanās mehānisms.
- Paaugstināta temperatūra – palīgs vai ienaidnieks? Kā rīkoties?
- Elpceļu saslimšanas (iesnas, angīna, laringīts, faringīts, traheīts, bronhīts, pneimonija, bronhiolīts), to ārstēšana akūtajā un atveseļošanās periodā.
- Kas ir klepus?
Kādos gadījumos un kā pareizi lietot:
- kompreses (sildošās un atvēsinošās),
- sildošās kāju vannas,
- inhalācijas,
- sildošās un vibrāciju masāžas krūtīm un mugurai,
- pēdu masāžu,
- elpošanas vingrinājumus,
- vingrojumus,
- zāļu tējas,
- homeopātiju (pilieni, smēres ,aerosoli, graudiņi, tabletes),
- antibiotikas.