Klaudija Hēla par Māmiņu Kluba Bērnudārzu: Mums ir svarīga cieņpilna attieksme pret bērnu!

25. Dec 2022, 10:17 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No fizioterapeites, Eimijas Pikleres pedagoģes un metodes popularizētājas Latvijā Klaudijas Hēlas savulaik aizsāktās nelielās rotaļu grupiņas izaudzis Māmiņu Kluba Bērnudārzs, kas izveidojies par patstāvīgu pirmsskolas izglītības iestādi.

Klaudija Hēla Māmiņu Kluba Bērnudārzā ieguldījusi visas savas ilgu gadu laikā uzkrātās zināšanas. Mūsu bērnudārzs unikāls Latvijas mērogā, jo šeit galvenā vērtība ir pats bērns!

No kāda vecuma bērniņam sākt apmeklēt bērnudārzu?

Klaudija Hēla atzīst, ka jautājums par bērnudārza izvēli un to, no kāda vecuma bērnu sūtīt uz pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem ir ļoti sarežģīts un svarīgs lēmums. Lai gan bērnudārzos ir grupiņas, kas uzņem bērnus jau no 1,5 gada vecuma, K. Hēla atzīst: “Vienmēr norādu, ka tad, ja vien tas ir iespējams, vismaz līdz 3 gadu vecumam bērnam vajadzētu atrasties mājās ar auklīti, vai arī mājdārziņā, kurā nav vairāk par 5 bērniem.” Viņa atgādina, ka bērni paši uz bērnudārzu neizvēlas nākt, tas ir vecāku lēmums. “Protams, ir dažādas situācijas, tāpēc piedāvājam arī grupiņas no 1,5 gada vecuma, tomēr mums ir svarīgi, lai adaptācija notiktu, saudzīgi un pakāpeniski. Lai pierastu gan bērns, gan viņa vecāki,” skaidro Klaudija Hēla.

Viņa uzsver, ka svarīgi, lai ne tikai bērns pierastu pie jaunās vides un bērnudārza, bet arī paši vecāki, jo viņiem ir grūti šķirties no sava bērna. Šī iemesla dēļ viņa rekomendē vecākiem iepazīties ar bērnudārzu. “Nevienam bērnudārzam, kurš vēlas, lai jūsu bērns to apmeklētu, nevajadzētu būt iebildumiem, ka vecāki aiziet uz grupiņu, lai redzētu, kā tur viss notiek,” uzsver K. Hēla, piebilstot, ka tas ir svarīgi arī tāpēc, lai vecāki izlemtu, vai savu bērnu vest uz šo pirmsskolas izglītības iestādi.

Svarīga cieņpilna attieksme

Māmiņu Kluba Bērnudārzā būtiska vērība tiek pievērsta tam, lai katram bērnam nodrošinātu iespējami individuālāku pieeju un cieņpilnu attieksmi. Ne velti psihologi, kā arī E. Pikleres metodoloģijā tiek runāts par to, ka pirmie 3 dzīves gadi bērnam ir vissvarīgākie, jo šajā laikā viņš veido savu pašapziņu, pašvērtējumu, raksturu, ģimenes un dzīves vērtības, un uz tām balstot visu savu turpmāko dzīvi. Māmiņu Kluba Bērnudārza pedagoģe Klaudija Hēla tāpēc piebilst, ka katru bērnu jāpieņem tādu, kāds viņš ir: “Vienalga, vai viņš ir ar īpašām vajadzībām, klusāks vai aktīvāks.”

Māmiņu Kluba bērnudārzs ar pedagoģi un vecāku iecienīto fizioterapeiti Klaudiju Hēlu!

Bērnudārzs atrodas Rīgas centrā, Cēsu ielā 31 (Barons Kvartāls teritorijā).

Māmiņu Kluba Bērnudārzs šobrīd uzņem bērnus vecumā no 1,5 gada!

Tālrunis uzziņām: 67350750, www.maminuklubs.lv/bernu-darzs/


 

Eksperts

Klaudija Hēla

fizioterapeite, PPII Māmiņu Kluba bērnudārzs vadītāja, topošā E. Pikleres pedagoģe
Klaudija Hēla Vecāku skolā