Kādus apavus labāk izvēlēties ziemas sezonā?

Kādus apavus labāk izvēlēties ziemas sezonā?

22. Nov 13:53 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ideālo apavu izvēle nekad nav vienkārša. Ziemas sezona Latvijā mēdz būt barga – temperatūra var noslīdēt zem -20, kā arī sniegs var būt līdz ceļiem. Tas ziemas apavu izvēli padara vēl grūtāku, kā arī uzreiz ir skaidrs – ar vienu apavu pāri nepietiks. Mēģināsim saprast, pēc kādiem kritērijiem vadīties, lai atrastu piemērotākos ziemas apavus.

Kad ir īstais brīdis ziemas apavu iegādei?

Ja gan jums, gan jūsu ģimenes locekļiem ir nepieciešami jauni ziemas sezonas apavu pāri, tad tas var būt visai dārgs prieks. Tāpēc ir svarīgi ne tikai atrast jums piemērotākos apavus, bet arī izvēlēties piemērotāko brīdi, kad šos apavus iegādāties. Pavasaris un vasara ir labs brīdis ziemas apavu iegādei, jo bieži ir lielas atlaides un izpārdošanas ziemas sezonas apaviem. Tomēr rudenī notiek gada lielākā izpārdošana – Black Friday jeb Melnā piektdiena. Izmantojiet šo atlaižu laiku, lai iegādātos ziemas apavus daudz izdevīgāk.

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties ziemas apavus?

Materiāls ir viens no galvenajiem aspektiem, kas jāņem vērā, izvēloties piemērotus apavus. Ziemas sezonā tas ir īpaši svarīgi, jo šajā gada laikā var būt slapjš, dubļains, dziļa sniega sega, apledojums uz ietvēm, kā arī nevar aizmirst par ietvēm, kas nokaisītas ar sāli. Tas viss var pamatīgi sabojāt apavus, tāpēc ir svarīgi izvēlēties atbilstoša, ilgtspējīga un kvalitatīva materiāla apavus.

Ādas apavi noteikti būs kvalitatīva izvēle, bet jāņem vērā, ka ādas apavi vienmēr būs dārgāki par citu materiālu apaviem. Kvalitatīvos apavos ir vērts ieguldīt – tie jums kalpos vairākas sezonas, kā arī atlaižu laikā ādas apavi ir par maciņam draudzīgām cenām. Zamšādas apavi ir populāra izvēle, tomēr tie būs jākopj cītīgāk, kā arī slapjā laikā tie nebūs piemērota izvēle. Tāpēc arī ir svarīgi saprast, kur šos apavus paredzēts valkāt. Ja lielākoties pārvietojaties ar auto, tad zamšādas apavi nebūs pakļauti peļķēm, sniegam un dubļiem savukārt, ja pārsvarā pārvietojaties ar kājām, tad jāizvēlas izturīgāki apavi, kas nelaiž cauri mitrumu.

Jāņem vērā ne tikai paša apava materiāls, bet arī tā zole. Ziemas laikā tas ir īpaši svarīgi, jo ietves mēdz apledot, tāpēc labāk izvēlēties tādus apavus, kuru zole pasargās no ledus. Gludas zoles ziemas laikā noteikti nav ieteicamas, jo ar tādām ir lielāks risks paslīdēt. Plāna zole nebūs piemērota ļoti aukstam laikam. Pavisam aukstam laikam vislabāk izvēlēties apavus ar biezu zoli, kā arī siltu oderi – tas nodrošinās to, ka jūsu kājas vienmēr būs siltumā.

Cik garus zābakus izvēlēties?

Ziemas zābaki ir pieejami dažādos garumos. Bieži vien zābaku garuma izvēli nosaka attiecīgās sezonas modes tendences un jūsu stils, tomēr nereti zābaku garuma izvēle ir arī praktiska. Īsus zābakus var ērti pieskaņot pie jebkura apģērba, tai skaitā, arī pie pavisam apspīlētiem džinsiem. Tomēr šādi īsie zābaki nav laba izvēle brīdī, ja ir pamatīgi sasnidzis, jo, iekāpjot sniegā, kas dziļāks par potītes augstumu, ir liela iespēja, ka sniegs iebirs zābakā. Tas būs auksts un nepatīkams pārsteigums. Tāpēc garāku zābaku izvēle noteikti ir labāka brīdī, kad daudz snieg. Garo zābaku mīnuss ir to kombinēšana ar biksēm – nereti garie zābaki ir šauri, tāpēc tos nevar uzvilkt virs biksēm, savukārt bikses ir šauras, tāpēc tās nevar uzvilkt pāri zābakam. Apģērba kombinēšana var prasīt piepūli, tomēr jūs droši zināsiet, ka zābaki pilnībā jūsu kājas pasargās no sniega un aukstuma.