Domājot par bērna imunitāti, ļauj mazulim vasarā pēc iespējas vairāk staigāt ar basām kājām

02. Jul 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vasara ir īstais laiks, lai padomātu par imunitātes stiprināšanu. Un to vislabāk darīt, ļaujot bērnam skraidīt ar basām pēdiņām. Protams, pirms tam pārliecinoties par seguma drošību. Kādi vēl ir bērna veselības ieguvumi no tā, ka viņiem ir iespēja staigāt un skriet basām kājiņām, skaidro Rimi Bērniem veselības eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.

Staigāšana ar basām kājām norūda pēdiņas, un līdz ar to tiek norūdīts arī bērna vispārējais stāvoklis un stiprināta imunitāte. “Tāpēc, sākoties siltākam laikam, iesaku bērniem pavadīt pēc iespējas vairāk laika ar basām kājām,” teic pediatre Sanita Mitenberga.

Viņa norāda, ka ir svarīgi, lai bērns ar basām kājām staigātu gan iekštelpās, gan vasarā arī laukā, jo tādējādi tiek trenēta pēdas velve. Pretējā gadījumā, ja velve netiek trenēta, nākotnē bērnam var attīstīties plakanā pēda. Vienlaikus ar pēdas velves treniņu tiek trenēti arī muskuļi un saites, kas satur pēdas locītavu.

Lai stiprinātu bērna veselību un trenētu pēdiņas, ļauj bērnam ar basām kājiņām staigāt ne tikai pa mauriņu, bet arī pa pludmales smiltiņām un ūdenstilpņu krastu, kur bērna pēdiņām būs masāža, izjūtot dažādas virsmas – smiltis, ūdeni, oļus, čiekurus. Šāda veida pastaiga pa dažādiem segumiem stiprinās pēdu muskulatūru un attīstīs stimulus, kas nodod smadzenēm informāciju, tādējādi veicinot sajūtu rašanos. “Ir sevišķi labi ar basām kājām pastaigāties tagad, kad vēl ir auksts ūdens, bet smiltiņas ir siltas, jo tas nostiprinās bērna imunitāti,” saka Rimi Bērniem veselības eksperte. Viņa gan atgādina uzraudzīt, lai bērns, skraidot pa ūdeni, nenosaltu, jo šādos gadījumos imunitāte nevis tiks nostiprināta, bet tieši pretēji – pazemināsies.

Ļaujot bērnam dzīvoties ar basām kājām, sevišķi pļavās, vecākiem jābūt īpaši uzmanīgiem un jāseko līdzi tam, vai pļavās nebūtu bišu un citu kukaiņu. Tāpēc bērnam ar basām kājām pastaigāties pa ziedošu pļavu nebūtu ieteicams, jo bites dzēliens var būt pat dzīvībai bīstams.